Referendum ws. członkostwa Polski w UE? Premier odpowiada

Polska
Referendum ws. członkostwa Polski w UE? Premier odpowiada
PAP/Paweł Supernak
Premier Mateusz Morawiecki

Istotna jest rola Polski w Unii Europejskiej, jak największe znaczenie w UE, a nie jakieś fikcyjne dywagacje dotyczące tego, czy Polska powinna być w UE czy nie - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas serii pytań i odpowiedzi Q&A.

Podczas piątkowego Q&A premiera padło pytanie o to, czy w Polsce powinno zostać przeprowadzone referendum ws. członkostwa w Unii Europejskiej.

 

- To, co państwo od czasu do czasu słyszycie z ust posłów PO o polexicie to absolutny fake news, zupełne i całkowite kłamstwo. Ogromna większość Polek i Polaków chce być w UE. Nie ma żadnej poważnej siły politycznej, która by dzisiaj stawiała na jakikolwiek inny scenariusz - mówił Mateusz Morawiecki.

 

- Chce, żeby Polska była w Unii Europejskiej, ale żeby ona się liczyła, żeby nasz kraj, nasze państwo liczyło jak najwięcej w Unii Europejskiej i dlatego myślę, że tak powinniśmy na to patrzeć. Rola Polski w UE, jak największe znaczenie Polski w UE, a nie jakieś fikcyjne dywagacje dotyczące tego, czy Polska być w UE, czy nie - dodał.

 

Jak podkreślał premier, "nasze miejsce jest w sercu Europy, nasze miejsce jest w sercu Unii Europejskiej". 

zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie