Wielka Brytania. 18-letni uchodźca z Afganistanu zasztyletowany w biały dzień w Londynie

Świat
Wielka Brytania. 18-letni uchodźca z Afganistanu zasztyletowany w biały dzień w Londynie
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Can Pac Swire

18-letni uchodźca z Afganistanu został zasztyletowany w biały dzień w Londynie, choć nic obecnie nie wskazuje, by motywem zabójstwa było jego pochodzenie - podały w czwartek brytyjskie media.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w Twickenham w południowo-zachodnim Londynie, ale dopiero w środę wieczorem policja podała personalia ofiary. Jest nią 18-letni Hazrat Wali, który dwa lata temu przyjechał samemu do Wielkiej Brytanii z Afganistanu jako uchodźca.

 

ZOBACZ: Nowa Zelandia. Policja obserwowała terrorystę całą dobę. Na jej oczach nożownik zranił siedem osób

 

Został pchnięty nożem podczas bójki na ulicy w pobliżu szkoły, do której uczęszczał i na oczach dzieci, grających na przyległym boisku sportowym. Mimo podjętej próby reanimacji chłopak zmarł w szpitalu.

25. ofiara nożownika w Londynie

Na razie nie dokonano żadnych aresztowań w związku z zabójstwem, nic też nie wskazuje, by było one motywowane pochodzeniem ofiary.

 

Jak podał dziennik "Evening Standard", jest on 25. nastolatkiem zabitym przy użyciu noża w Londynie od początku tego roku, co oznacza, że będzie to najprawdopodobniej najgorszy rok w historii, jeśli chodzi o liczbę takich zdarzeń.

grz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie