Watykan. Franciszek: aborcja to zabójstwo, nie można być wspólnikiem

Świat
Watykan. Franciszek: aborcja to zabójstwo, nie można być wspólnikiem
PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

"Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem" - powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym w czwartek. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.

Podczas spotkania z przedstawicielami włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych Franciszek podkreślił: "Jesteście zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie - wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób".

 

ZOBACZ: Watykan. Papież Franciszek przyjął dzieci: możecie się tu bawić, ile chcecie

 

- Jest to także denuncjowanie niesprawiedliwości wyrządzonej niewinnemu i bezbronnemu życiu - dodał papież.

 

Następnie zaznaczył, że w bardzo jasny sposób wypowiada się w kwestii aborcji. - To jest zabójstwo i niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem - stwierdził.

"Aborcja nie jest rozwiązaniem"

- Naszym obowiązkiem jest bliskość; być blisko zwłaszcza kobiet po to, by nie dojść do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to rozwiązanie - oświadczył Franciszek.

 

Odnotował, że obecnie pojawiają się opinie, że należałoby znieść sprzeciw sumienia. - To jest etyczna prywatność każdego pracownika służby zdrowia i ona nie podlega negocjacjom, nigdy - ocenił.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie