Elbląg. Złodziej przyłapany na gorącym uczynku. Gdy kradł katalizator, przygniótł go samochód

Polska
Elbląg. Złodziej przyłapany na gorącym uczynku. Gdy kradł katalizator, przygniótł go samochód
Polsat News
Jak podkreśla policja, nie ma tygodnia, by w ręce funkcjonariusz nie wpadał złodziej katalizatorów. Proceder stał się tak powszechny, że policjanci w całej Polsce biją na alarm. To plaga, którą trudnią się zorganizowane grupy

W Elblągu samochód przygniótł 21-letniego mężczyznę, w chwili gdy ten wymontowywał z niego katalizator. 21-latek nie zdołał sam się wyswobodzić, musiał wezwać pomoc. Po badaniach w szpitalu, trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży - podał w czwartek rzecznik elbląskiej policji nadkom. Krzysztof Nowacki.

Według policji, we wtorek rano mieszkańcy ulicy Lotniczej w Elblągu usłyszeli wołanie o pomoc.

 

Okazało się, że to wołanie pochodzi spod jednego z zaparkowanych aut. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną. Wzywającym pomocy był 21-latek, który został uwięziony pod samochodem, gdy kradł z niego katalizator.

 

ZOBACZ: Seniorka straciła oszczędności. Dała złodziejowi wszystko, łącznie z kodami do karty

 

Użyte przez niego lewarki do podniesienia auta były niedbale zainstalowane. W momencie wymontowywania katalizatorów, jeden z lewarków przesunął się i przygniótł sprawcę pod samochodem, jednocześnie zatrzymując go na gorącym uczynku.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

Spod pojazdu wydostali mężczyznę strażacy. 21-latka zabrano karetką na badania do szpitala a niedługo później odebrali go stamtąd policjanci i przewieźli do aresztu. W osobowym volkswagenie należącym do 21-latka podczas przeszukania policjanci znaleźli 2 inne katalizatory oraz narzędzia służące do ich wycinania.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zwłoki kobiety na balkonie jednego z budynków AWF

 

Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, ale podobnych przestępstw mężczyzna ma więcej na koncie. Według policji, kradł także w Trójmieście. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie