Komendant Stołecznej Policji udzielił ochrony prawnej policjantom z Mińska Mazowieckiego

Polska
Komendant Stołecznej Policji udzielił ochrony prawnej policjantom z Mińska Mazowieckiego
Policja Warszawa Twitter
Na filmie, który jakiś czas temu pojawił się w sieci, widać interwencję policjantów z Mińska Mazowieckiego wobec agresywnie zachowującej się kobiety

Komendant Stołeczny Policji udzielił ochrony prawnej policjantom z Mińska Mazowieckiego w związku z ich znieważeniem. Ponadto prowadzone są czynności dot. upublicznienia wizerunku policjantki bez jej zgody. Film został opublikowany w sieci - poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

- Każdego roku policjanci z garnizonu stołecznego podejmują tysiące interwencji wobec osób nietrzeźwych i będących pod wpływem narkotyków. Kilkaset z nich kończy się znieważeniem, naruszeniem, a nawet czynną napaścią na policjanta - powiedział rzecznik KSP.

 

ZOBACZ: Mińsk Mazowiecki: źle zaparkowany samochód stoczył się do stawu [ZDJĘCIA]

 

Nadkomisarz Sylwester Marczak wskazał, że coraz częściej policjanci spotykają się z interwencjami, które są rejestrowane przez uczestników, bądź osoby postronne. - Jedna z takich sytuacji miała miejsce w Mińsku Mazowieckim. Wiele osób zapomina jednak, że publikacja wizerunku policjanta wymaga jego zgody - zaznaczył.

 

 

Na filmie, który jakiś czas temu pojawił się w sieci, widać interwencję policjantów z Mińska Mazowieckiego wobec agresywnie zachowującej się kobiety. - Pomimo braku zgody, wizerunek policjantki pojawił się w sieci. Stąd kroki prawne podjęte z naszej strony - podkreślił nadkomisarz.

 

- Komendant Stołeczny Policji udzielił ochrony prawnej w związku ze znieważeniem policjantów. Czynności prowadzone są także w związku z nielegalnym przetwarzaniem danych - podał.

 

- Ochrona prawna jest możliwa dzięki art. 66b ustawy o policji. Dzięki decyzji komendanta stołecznego w postępowaniu już na obecnym etapie występuje pełnomocnik - dodał rzecznik KSP.

aml/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie