Zielona Góra. Zderzenie ciężarówek amerykańskiej armii. Doszło do wycieku paliwa z cysterny

Polska
Zielona Góra. Zderzenie ciężarówek amerykańskiej armii. Doszło do wycieku paliwa z cysterny
PSP w Zielonej Górze

We wtorek chwilę po godz. 12 na drodze S3 w kierunku Nowej Soli na wysokości Zielonej Góry doszło do zderzenie dwóch ciężarówek amerykańskiej armii. W kolizji brał też udział cywilny bus. Doszło do wycieku paliwa, a droga była zablokowana przez kilka godzin. 

- Okoliczności i przyczynę zdarzenia ustala policja wraz z żandarmerią wojskową - powiedział polsatnews.pl st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy PSP w Zielonej Górze.

 

Wiadomo, że doszło do zderzenia dwóch ciężarówek amerykańskiej armii. - Duża laweta do transportowania sprzętu wojskowego uderzyła w tył cysterny przewożącej paliwo lotnicze - mówił nam rzecznik. Nastąpiło rozszczelnienie cysterny, uszkodzony został też prywatny bus, którym podróżował tylko kierowca. 

 

ZOBACZ: Wypadek amerykańskiej cysterny pod Bydgoszczą. Blokada drogi potrwa do wieczora

 

Strażacy zabezpieczyli teren, wypompowali część paliwa z cysterny i zatamowali jego wyciek. - W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie - powiedział Kaniak.

 

Około godziny 15:00 jezdnia była już drożna, a żandarmeria wojskowa, która przybyła na miejsce, zdecydowała o ściągnięciu obu pojazdów z S3 w bezpieczne miejsce, gdzie przepompowano paliwo do podstawionej cysterny. 

 

- Dwie osoby odniosły lekkie obrażenia. To kierowca busa i żołnierz, który doznał urazu kolana. Lekarz opatrzył ich na miejscu - podał Kaniak. Nikt nie trafił do szpitala.  

 

 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie