Warmińsko-Mazurskie. Znalazł się świadek szarpaniny na DK16

Polska
Warmińsko-Mazurskie. Znalazł się świadek szarpaniny na DK16
Info Iława
Mężczyźni szarpali się na drodze

Sąd Rejonowy w Iławie aresztował na 3 miesiące 22-latka, który w piątek na DK 16 w miejscowości Laseczno wdał się w szarpaninę z 59-letnim kierowcą. Starszy mężczyzna upadł na maskę przejeżdżającego obok auta i zginął na miejscu. Na policję zgłosił się kluczowy świadek zderzenia.

O zastosowaniu wobec 22-letniego kierowcy tymczasowego aresztowania poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

 

- 22-latek przyznaje się do uczestnictwa w zdarzeniu, do tego, że uczestniczył w wymianie ciosów z innym kierowcą, ale nie przyznaje się, że celowo chciał go pozbawić życia - powiedział prokurator Karmowski. 22-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

 

Szarpanina na drodze

 

W piątek późnym wieczorem w okolicach wsi Laseczno jadący ciężarowym mercedesem 22-latek wprost na jezdni wdał się w szarpaninę z jadącym przed nim 59-letnim kierowcą opla. W trakcie przepychanki 59-latek wpadł na maskę mijającego to zdarzenie renault - zginął na miejscu.

 

Po zdarzeniu okazało się, że 22-latek był pod wpływem m.in. marihuany.

 

ZOBACZ: Iława. Kierowcy szarpali się na drodze. Jeden zginął pchnięty na maskę przejeżdżającego auta

Kluczowy świadek

 

W poniedziałek z policją skontaktował się kluczowy dla śledczych świadek - osoba, która udzielała ofierze szarpaniny pierwszej pomocy. - Ten pan, mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, zareagował na policyjną prośbę o kontakt, którą przekazały media" - powiedziała PAP oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Dodała, że mężczyzna będzie teraz przesłuchany.

 

Na policję zgłaszają się też inni świadkowie piątkowego tragicznego zdarzenia w Lasecznie. - Każdy z nich będzie przesłuchany, w śledztwie będziemy ustalać szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia - zapewniła Kwiatkowska.

 

Policja nie podaje, z jakich powodów między kierowcami doszło do szarpaniny.

mad/pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie