Miękowo: auto zderzyło się z szynobusem

Polska
Miękowo: auto zderzyło się z szynobusem
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

W poniedziałek wieczorem na przejeździe kolejowym w miejscowości Miękowo (woj. wielkopolskie) auto zderzyło się z szynobusem. Ranne zostały dwie osoby. Zablokowana jest linia kolejowa między Poznaniem a Wągrowcem.

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. 20:40. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Miękowo w gminie Czerwonak w Wielkopolsce samochód osobowy zderzył się z szynobusem.

 

 

- Według wstępnych informacji, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu Volkswagen T4 z pociągiem relacji Wągrowiec-Poznań. W wyniku tego wypadku dwie osoby zostały poszkodowane, to pasażerowie auta, jest im obecnie udzielana pomoc. Nie ma ofiar śmiertelnych - powiedziała podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. Kierowca samochodu nie zgłaszał żadnych obrażeń.

 

- W wyniku wypadku poszkodowana została 17-latka i 54-letni mężczyzna. 19-latek kierujący busem był trzeźwy, ale nie miał uprawnień - dodała policjantka.

 

Ranne osoby trafią do szpitala. Nie ucierpiał żaden z pasażerów pociągu.

 

Według informacji policji, szynobusem w momencie wypadku podróżowało ok. 15 osób. Ruch pociągów na trasie Poznań-Wągrowiec został wstrzymany.

 

Policja bada dokładne okoliczności wypadku.

prz/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie