Katowice: śmiertelny wypadek na S86. Zginęły dwie osoby. Duże utrudniania w ruchu

Polska
Katowice: śmiertelny wypadek na S86. Zginęły dwie osoby. Duże utrudniania w ruchu
Komenda Miejska PSP w Katowicach/Facebook
Wypadek na S86 w Katowicach.

W czwartek rano doszło w Katowicach do śmiertelnego wypadku. Zginęło dwóch młodych mężczyzn. Utrudnienia spowodowały potężny korek na trasie S86. Wcześniej po zderzeniu dwóch pojazdów w Mysłowicach zablokowana była też autostrada A4.

W czwartek rano doszło w Katowicach do dwóch wypadków. W jednym ze zdarzeń śmierć poniosły dwie osoby. Kierowcy poruszający się trasami S86 i A4 musieli zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu. 

Wypadek na S86

Jak poinformowała podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji, w czwartek rano na zjeździe z trasy S86 na drogę nr 79 (Drogową Trasę Średnicową) osobowy opel dachował, a następnie uderzył w drzewo. Na miejscu zginęło dwóch podróżujących samochodem Ukraińców w wieku 21 i 22 lat.

 

Wypadek spowodował poważne utrudnienia na tej jedynej trasie dojazdowej do Katowic od strony Zagłębia Dąbrowskiego. Przed godz. 8. korek sięgał centrum sąsiedniego Sosnowca. 

Wypadek na A4

Inny wypadek miał miejsce w czwartek rano na jezdni autostrady A4 w stronę Katowic w Mysłowicach. W rejonie tamtejszego węzła z ul. Obrzeżną Zachodnią zderzyły się dwa pojazdy, co poskutkowało na pewien czas zablokowaniem jezdni. Korek sięgnął sąsiedniego zjazdu Brzęczkowice i prowadzących do niego jezdni trasy S1.

 

ZOBACZ: Włochy. Cała rodzina trafiła do szpitala. Monter anteny przekonał ich by się nie szczepili

 

Według informacji dyżurnego ze stanowiska kierowania ruchem śląskiej drogówki ok. godz. 8. autostrada w Mysłowicach została już udrożniona. Drożna była też już Drogowa Trasa Średnicowa (DW902) w Rudziej Śląskiej po porannym zderzeniu dwóch pojazdów na jezdni w stronę Gliwic.

 

 

 

 

ap / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie