Słonecznie, ale z przymrozkami. Pogoda na weekend

Polska
Słonecznie, ale z przymrozkami. Pogoda na weekend
Pixabay/Hans Braxmeier
Zdjęcie ilustracyjne

W weekend pozostaniemy pod panowaniem pogodnego wyżu znad Rosji, który bronić będzie słonecznej i suchej pogody. Dokuczać nam jednak może porywisty wiatr ze wschodu, spadające ciśnienie i poranne przymrozki.

W sobotę dominować będzie bezchmurne niebo, tylko miejscami na północy pojawi się niewielkie zachmurzenie, które w żadnym razie nie przyniesie deszczu.
 
Nad ranem temperatura spadnie do zera, a przy gruncie poniżej. Pojawi się szron. Temperatura po południu od 11 stopni w Małopolsce do 17 stopni na środkowym Pomorzu. Wiatr z kierunku wschodniego będzie przeważnie silny, w porywach do 50 km/h, słabszy jedynie na północnym wschodzie.
 
Prognoza na sobotęTwojaPogoda.pl
Prognoza na sobotę
 
Ciśnienie pozostanie wysokie, ale po południu zacznie spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1033 hPa na południu do 1038 hPa na północnym wschodzie. Biomet pozostanie korzystny dla naszego samopoczucia.

W niedzielę więcej chmur

W niedzielę najpogodniej będzie na zachodzie, północy i w centrum. Na pozostałym obszarze zachmurzenie wzrośnie, ale nadal będzie słonecznie i bez ani jednej kropli deszczu.
 
Prognoza na niedzielęTwojaPogoda.pl
Prognoza na niedzielę
 
Nad ranem wrócą przymrozki, zwłaszcza przygruntowe, ale miejscami także na wysokości 2 metrów. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia od 11 stopni na południu i wschodzie do 14 stopni na północnym zachodzie. Wiatr z kierunku wschodniego będzie przeważnie silny, w porywach do 50 km/h, słabszy jedynie na północnym wschodzie.
 
WIDEO: Prognoza na sobotę
 

Ciśnienie pozostanie wysokie, ale nadal będzie spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1028 hPa na południu do 1033 hPa na północnym wschodzie. Biomet pozostanie korzystny dla naszego samopoczucia.

an/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie