Pabianice. Hołownia: jesteśmy w dramatycznym momencie dla Polski

Polska
Pabianice. Hołownia: jesteśmy w dramatycznym momencie dla Polski
PAP/Roman Zawistowski
Zdaniem Hołowni, spotkanie odbywa się w momencie dla Polski dramatycznym pod wieloma względami, m.in. z powodu przegłosowania przez Sejm Polskiego Ładu. - Ani to polski ani ład, bo Polska lokalna będzie traciła na nim do 12 mld zł rocznie - stwierdził lider Polski 2050

Większość Polaków chce Polski europejskiej i samorządowej, na tych filarach będziemy budowali sukces - podkreślił lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia na I Forum Samorządowym Ruchu Polska 2050 zorganizowanym sobotę w podłódzkich Pabianicach.

- Ponad 70 proc. osób w Polsce mówi: ufamy samorządowi, ok. 80 proc: chcemy być w Unii Europejskiej, a więc w podzielonym społeczeństwie punktami wspólnymi jest samorząd i Europa. O taką Polskę w Polsce 2050 będziemy chcieli walczyć, taką będziemy próbowali zbudować, aby zostawić swoim dzieciom. Większość Polaków chce Polski europejskiej i samorządowej. Na tych filarach będziemy budowali sukces - podkreślił lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia na I Forum Samorządowym zorganizowanym w sobotę w Pabianicach.

 

ZOBACZ: Warszawa. Pikieta pracowników sfery budżetowej. "Żądamy sprawiedliwego wynagrodzenia - nie biedy"

 

I Forum Samorządowe to spotkanie, którego celem jest przygotowanie programu samorządowego dla małych miast, miasteczek i wsi. W programie przewidziano podpisanie Karty Samorządowej - deklaracji ideowej, zawierającej katalog dobrych praktyk i zobowiązań programowych.

"Na Polskim Ładzie Polska lokalna straci do 12 mld zł rocznie"

Zdaniem Hołowni, spotkanie odbywa się w momencie dla Polski dramatycznym pod wieloma względami, m.in. z powodu przegłosowania przez Sejm Polskiego Ładu. - Ani to polski ani ład, bo Polska lokalna będzie traciła na nim do 12 mld zł rocznie - stwierdził lider Polski 2050.

 

Za drugie dramatyczne wydarzenie uznał Hołownia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które nazwał "politycznym kabaretem ludzi przebranych za sędziów, którzy stwierdzili, że wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej".

 

W spotkaniu w Pabianicach bierze udział ok. 150 samorządowców z całej Polski, którzy albo do Ruchu Polska 2050 należą, albo z nim sympatyzują.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie