Nowa Lewica, nowe władze. Wybrano 14 wiceprzewodniczących

Polska
Nowa Lewica, nowe władze. Wybrano 14 wiceprzewodniczących
PAP/Albert Zawada
Konwencja Zjednoczeniowa Nowej Lewicy.

Na kongresie zjednoczeniowym w warszawskiej Hali Expo Nowa Lewica wybrała 14 wiceprzewodniczących ugrupowania. Wśród nich są m.in. szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, były sekretarz generalny SLD Marek Dyduch oraz posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

W sobotę w Warszawie odbył się kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy. Ponad 1100 delegatów wybrało na współprzewodniczących partii Włodzimierza Czarzastego jako szefa frakcji SLD i Roberta Biedronia jako przewodniczącego frakcji Wiosny.

 

Liderzy wskazali jako sekretarza generalnego ugrupowania Marcina Kulaska, który pełnił tę funkcję w SLD, a później po zmianie nazwy partii także już w Nowej Lewicy.

Po siedmiu wiceprzewodniczących z każdej frakcji

Ponadto wybrano 14 wiceprzewodniczących ugrupowania - po siedmiu z obu frakcji. Zostali nimi z SLD: były sekretarz generalny partii Marek Dyduch, szef mazowieckich struktur Arkadiusz Iwaniak, prezydent Będzina Łukasz Komoniewski, wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek i dotychczasowi wiceprzewodniczący Anna Mackiewicz i Andrzej Szejna.

 

ZOBACZ: Krzysztof Gawkowski w "Gościu Wydarzeń": połączyliśmy się, by dać Polakom wybór w 2023 r.

 

Z kolei z Wiosny wiceprzewodniczącymi zostali: szef klubu Krzysztof Gawkowski, wiceszefowie klubu Krzysztof Śmiszek i Beata Maciejewska, posłanki Joanna Scheuring-Wielgus i Anita Kucharska-Dziedzic, była warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz i była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.

 

Kongres Nowej Lewicy formalnie zakończył łączenie się SLD i Wiosny na poziomie ogólnopolskim. Kolejnym krokiem będą wydarzenia na poziomie lokalnym, gdzie również będą wybierani współprzewodniczący wojewódzcy.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie