Zamość. Hasła antyszczepionkowe i groźby pod adresem Adama Niedzielskiego. Policja szuka sprawców

Polska
Zamość. Hasła antyszczepionkowe i groźby pod adresem Adama Niedzielskiego. Policja szuka sprawców
Polsat News
Antyszczepionkowe napisy w Zamościu

Policjanci w Zamościu poszukują autorów antyszczepionkowych i podważających istnienie pandemii haseł, które pojawiły się na miejskich zabudowaniach. Wśród nich są też napisy zawierające groźby wobec polityków rządu.

"Fałszywa szczepionka", "szczepionka narzędzie depopulacji" - takie oraz kilkanaście innych podobnych napisów pojawiło się na budynkach i przystankach autobusowych w Zamościu i powiecie. Poza nimi sprawcy wypisywali też hasła, będące groźbami m.in. pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

 

Śledczy przyjmują, że w tym przypadku mają do czynienia jednocześnie z aktami wandalizmu oraz z groźbami karalnymi. Oba te przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat więzienia. 

"Treść budzi niesmak" 

Funkcjonariusze przyjmują, że do zdarzeń doszło w krótkich odstępach czasu w nocy z 22 na 23 września. - Dokonaliśmy oględzin tych miejsc, przyjęliśmy zawiadomienia od właścicieli tych budynków czy też administratorów ws. popełnionego przestępstwa - mówiła dla Polsat News st. asp. Dorota Kurkowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość. 

 

 

Hasłami oburzeni są zamościanie. - Budzi niesmak ta treść. To jest roznoszenie strachu - powiedział w rozmowie z Polsat News jeden z mieszkańców. - Gdyby zachorował ktoś spośród tych którzy to malowali, to by się dopiero przekonali co to jest za choroba. Ja chorowałam, to ja wiem, czym jest koronawirus - dodała mieszkanka Zamościa. 

 

ZOBACZ: Zniszczone biuro poselskie. Janusz Kowalski: reakcja totalnej opozycji? Zgłaszam akt wandalizmu

 

To nie pierwszy taki incydent w Zamościu. Kilka tygodni temu podpalono tam mobilny punkt szczepień i budynek sanepidu. Do tej pory sprawców nie znaleziono.

ap/bas/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie