USA. Firma Trumpa ukrywała milionowe honoraria od obcych rządów

Biznes
USA. Firma Trumpa ukrywała milionowe honoraria od obcych rządów
commons.wikimedia.org/ The White House
Były prezydent USA ma problemy finansowe

Komisja Izby Reprezentantów USA poinformowała w piątek, że Trump Organization, firma byłego prezydenta Donalda Trumpa, ukrywała milionowe honoraria od obcych rządów, wpłacane należącemu do niej hotelowi w centrum Waszyngtonu.

Hotel przyniósł 70 mln dol. strat w okresie kadencji Trumpa, mimo iż zagraniczne rządy wpłaciły za usługi hotelowe 3,7 mln dol., co stanowiło konflikt interesów, zważywszy że urzędujący prezydent był zarazem jego właścicielem - pisze Associated Press, powołując się na ekspertów.

Problemy finansowe byłego prezydenta USA

Trump, ze względu na straty jakie przynosił hotel musiał zwrócić się do Deutsche Banku o tymczasowe zawieszenie spłat kredytu. Komisja Kongresu zwróciła uwagę, że zawieszenie spłat było "nieujawnionym (przez bank) potraktowaniem preferencyjnym" klienta.

 

Trump Organization stara się od 2019 roku sprzedać liczący 263 pokoje hotel, ale na razie nie znalazł się nabywca - podaje AP.

 

ZOBACZ: USA. Donald Trump poza listą najbogatszych. Podczas pandemii stracił 600 milionów

 

W lipcu firma Trumpa została oskarżona przez władze stanu Nowy Jork o oszustwa podatkowe na kwotę 900 tys. dolarów.

 

Trump porównał działania nowojorskiej prokuratury wobec Trump Organization do prześladowań politycznych w krajach komunistycznych.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie