Warszawa. 81-latek z bólem w klatce piersiowej. Wezwano śmigłowiec LPR

Polska
Warszawa. 81-latek z bólem w klatce piersiowej. Wezwano śmigłowiec LPR
fot. Anna Mentel

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego wylądował w czwartek w okolicach stacji metra Wawrzyszew na warszawskich Bielanach. Ratownicy zabrali potrzebującego pomocy mężczyznę do szpitala - przekazał rzeczniczka LPR Justyna Sochacka.

W czwartek, około godziny 10, w okolicach meta Wawrzyszew wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

- Udzielaliśmy pomocy 81-letniemu mężczyźnie, u którego wystąpiły bóle w klatce piersiowej - poinformowała w czwartek rzeczniczka LPR Justyna Sochacka.

 

Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Brakuje karetek, dysponowane są śmigłowce LPR

Dzisiejsze lądowanie śmigłowca LPR to już kolejna taka sytuacja w ostatnich dniach w Warszawie. Z powodu braku karetek (trwa protest ratowników) do wypadków wysyłane są bowiem śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

ZOBACZ: Lądowanie śmigłowca LPR w centrum Warszawy. "To narażanie budżetu państwa na niepotrzebne wydatki"

 

W środę jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Słabomierz pod Żyrardowem na Mazowszu - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zderzyły się tam tir, bus i samochód osobowy.  Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

W poniedziałek śmigłowiec LPR lądował około południa na placu Bankowym w Warszawie. Został on zadysponowany przez dyspozytora medycznego do mężczyzny, który zasłabł.

 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie