Mobbing w warszawskim ratuszu. Trzaskowski: wkrótce decyzje personalne

Polska
Mobbing w warszawskim ratuszu. Trzaskowski: wkrótce decyzje personalne
PAP/Paweł Supernak
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Na podstawie wymiarów biustu przełożeni w Centrum Obsługi Podatnika w Warszawie mieli oceniać, czy urzędniczki mogą korzystać z prawa do wcześniejszego wyjścia z pracy w związku z karmieniem dzieci – informuje w czwartek Radio Zet. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zarządził kontrolę w COP.

"Niemożliwe, że z tak małym biustem karmi pani dziecko' - miała usłyszeć podczas jednego z zebrań urzędniczka Centrum Obsługi Podatnika w Warszawie. Na podstawie wymiarów biustu przełożeni mieli oceniać, czy urzędniczki mogą korzystać z prawa do wcześniejszego wyjścia z pracy w związku z karmieniem dzieci" – czytamy na stronie internetowej "Zetki".

Anonimowy list do Trzaskowskiego 

Do zdarzenia miało dojść na przełomie marca i kwietnia tego roku w Centrum Obsługi Podatnika Urzędu Miasta. Pracownice opisały wszystko w anonimowym mailu, który został wysłany do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Dyrektor Kadr.

 

ZOBACZ: Sondaż: Tusk liderem opozycji. Co z Trzaskowskim i Hołownią?

 

Radio Zet ustaliło nieoficjalnie, że urzędnicy stołecznego ratusza jeszcze przed wakacjami próbowali wyjaśnić sprawę. Jednak wobec stanowczych zaprzeczeń dyrekcji COP, nie nadano jej dalszego biegu.

 

W odpowiedzi na pytania Radia Zet prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział kontrolę. - Zarządziłem kontrolę w COP, będą podejmowane wkrótce decyzje personalne - powiedział. 

ap / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie