Włochy. Cała rodzina trafiła do szpitala. Monter anteny przekonał ich by się nie szczepili

Świat
Włochy. Cała rodzina trafiła do szpitala. Monter anteny przekonał ich by się nie szczepili
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Monter anteny przekonał rodzinę by się nie szczepili

Cała sześcioosobowa rodzina z północy Włoch - pięcioro rodzeństwa i sędziwa matka- trafiła do szpitala z powodu Covid-19, bo posluchała rady, by się nie zaszczepić. Udzielił jej zaufany monter i konserwator anten satelitarnych - podała lokalna prasa.

Dziennik wydawany w regionie Emilia-Romania poinformował, że hospitalizowani mieszkańcy miejscowości Longiano byli pacjentami miejscowego lekarza pierwszego kontaktu, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków, ponieważ odmówił zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Wymóg ten dotyczy pracowników służby zdrowia.

 

Jednak według gazety "Corriere Romagna" to nie lekarz poradził rodzeństwu w wieku 60-70 lat i 90-letniej matce, by się nie szczepić.

Jedna kobieta przebywa na intensywnej terapii

Doradcą okazał się zaufany monter anten satelitarnych. Podczas rozmowy w trakcie swej pracy przekonał całą rodzinę, by poczekała z zaszczepieniem się i wcześniej dowiedziała się więcej, jak rozwija się pandemia koronawirusa i jakie są efekty uboczne szczepionki.

 

ZOBACZ: Włochy. Obowiązek przepustki COVID-19 we wszystkich miejscach pracy od 15 października

 

Wkrótce potem cała rodzina zakaziła się. Stan jednej z sióstr, przebywającej na intensywnej terapii, jest ciężki; konieczna była intubacja.

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 80 procent ludności w wieku powyżej 12 lat.

 

Najnowszy bilans epidemii w kraju to 39 kolejnych zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby i ponad 3200 nowych przypadków zakażeń.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie