Wnuczka Mussoliniego w radzie miasta Rzymu

Świat
Wnuczka Mussoliniego w radzie miasta Rzymu
Facebook/Rachele Mussolini

Wnuczka faszystowskiego przywódcy Włoch Benita Mussoliniego, Rachele, uzyskała największą liczbę głosów w wyborach do władz lokalnych Rzymu - wynika z policzonych w środę 97 proc. oddanych głosów. Wybory samorządowe odbywały się we Włoszech w dniach 3-4 października.

47-letnia Rachele Mussolini, kandydatka partii narodowo-konserwatywnej Bracia Włoch (FDI), otrzymała ponad 8,2 tys. głosów według wyników z 97 proc. lokali wyborczych. Będzie to druga kadencja Mussilini w radzie miasta.

 

Wnuczka Mussoliniego twierdzi, że jej popularność nie ma nic wspólnego z jej nazwiskiem.

 

- Liczy się osoba, a nie jej nazwisko rodowe - oświadczyła radna w rozmowie z dziennikiem "La Repubblica". Jak dodała - Ma wielu przyjaciół na lewicy.

 

ZOBACZ: Prawnuk Benito Mussoliniego kandyduje do Parlamentu Europejskiego

 

Ojciec Rachele, Romano, był czwartym dzieckiem faszystowskiego przywódcy. Był pianistą jazzowym i szwagrem aktorki filmowej Sophii Loren.

 

Także inna wnuczka Benita Mussoliniego, Alessandra, była zaangażowana w politykę. W poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego była włoską eurodeputowaną centroprawicowej partii Forza Italia.

 

Częściowe wybory samorządowe we Włoszech, w tym w Rzymie, Mediolanie, Neapolu, Bolonii i Turynie, wygrywa według wstępnych wyników centrolewica. Tam, gdzie nikt nie zdobędzie 50 proc. głosów, za dwa tygodnie odbędzie się druga tura. Głosowanie zaplanowane jest na 17-18 października.

 

Wywodząca się z Ruchu Pięciu Gwiazd burmistrzyni Rzymu Virginia Raggi, poniesie prawdopodobnie porażkę.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie