Śląskie. Gruzin uciekał przed Strażą Graniczną po dachu lotniska w Pyrzowicach

Polska
Śląskie. Gruzin uciekał przed Strażą Graniczną po dachu lotniska w Pyrzowicach
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Gruzin zdołał uciec... na dach lotniska

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Gruzin najpierw uciekł strażnikom granicznym, a następnie wspiął się na dach lotniska. Funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Do sytuacji doszło w niedzielę, 19 września, wieczorem. Służby na lotnisku zatrzymały Gruzina, który nie spełnił wymogów i nie mógł przekroczyć polskiej granicy.

 

Straż Graniczna Międzynarodowego Portu Lotniczego im. W. Korfantego zatrzymała mężczyznę i umieściła w specjalnym pomieszczeniu, gdzie oczekiwał na samolot powrotny. 

Zbieg na dachu 

Gruzin zdołał uciec z pomieszczenia... na dach lotniska. Tam zatrzymali go funkcjonariusze straży. Mężczyzna odpowie teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy Polski. 

 

ZOBACZ: USA. Katastrofa samolotu wojskowego w Teksasie. "Spadł na podwórka domów"

 

- W ubiegłym tygodniu odmowę wjazdu na terytorium Polski otrzymały trzy osoby. Zostały umieszczone w specjalnych pokojach dla takich osób, gdzie czekają na samolot powrotny. Jedna z osób, mężczyzna z Gruzji, postanowił jednak w bezprawny sposób wydostać się z pomieszczenia i udał się na dach lotniska. Straż Graniczna od razu zainterweniowała i mężczyzna został ujęty - wyjaśniał "Dziennikowi Zachodniemu" Szymon Mościcki ze śląskiej Straży Granicznej.

 

laf/bas/Dziennik Zachodni
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie