Szwecja: dzieci znalazły torebkę z kartą kredytową zaginionej Polki

Polska
Szwecja: dzieci znalazły torebkę z kartą kredytową zaginionej Polki
Facebook/Zaginieni przed laty

Przy stacji benzynowej w Ystad dzieci znalazły torebkę z kartą kredytową i telefonem zaginionej pod koniec września w Malmoe Polki 32-letniej Beaty R. - podała we wtorek lokalna gazeta "Ystads Allehanda".

Czworo dzieci natknęło się na znalezisko podczas zbierania jeżyn w pobliżu stacji benzynowej Preem w Ystad. W krzakach ukryta była torebka z rzeczami należącymi do poszukiwanej od 25 września Beaty R.

Rzeczy zaginione w okolicach Ystad

W oddalonym o 50 km od Malmoe Ystad, znajduje się port, z którego odpływają promy do Świnoujścia. Stacja paliw mieści się w pobliżu drogi, która prowadzi do terminala promowego.

 

 

Jak pisze "Ystads Allehanda", torebka została przyniesiona na posterunek policji przez jednego z chłopców, a po kilku dniach dzieci zostały przesłuchane.

 

ZOBACZ: Szwecja. Zaginęła 32-letnia Polka, mąż podejrzany o uprowadzenie

 

Rzecznik lokalnej policji Jens Norling, powołując się na "dobro śledztwa", odmówił komentarza.

 

W weekend, przerwane przez policję poszukiwania w dzielnicy Malmoe Oxie, kontynuowali wolontariusze. Nie przyniosły one rezultatu.

Zaginięcie 32-letniej Polki

Według "Aftonbladet" 24 września Beatę R. podwoził jej mąż i od tego czasu ślad po niej zaginął. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem uprowadzenia kobiety lub przetrzymywania wbrew jej woli. Nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

 

ZOBACZ: Szwecja. W wypadku zginął Lars Vilks. Twórca znanej karykatury Mahometa

 

Para była w trakcie rozwodu, a Beata R. starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz sądowy zakaz kontaktu ze strony małżonka z powodu gróźb i przemocy, jakich miała doświadczyć. Wniosek o prawną ochronę został jednak odrzucony.

 

Policja za zgodą bliskich opublikowała zdjęcie kobiety, a także zwróciła się z apelem do osób mogących widzieć srebrny samochód marki Suzuki, model Vitara z 2002 roku. Auto, jak się przypuszcza, ma związek z zaginięciem.

 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie