Słoneczna i ciepła niedziela. Powieje jednak silny wiatr

Polska
Słoneczna i ciepła niedziela. Powieje jednak silny wiatr
Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay.com/Couleur

Niedziela będzie pogodna i bardzo ciepła nad przeważającym obszarem kraju. W centrum i na zachodzie Polski temperatury dojdą do 20 stopni Celsjusza - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdaniem meteorologów IMGW, w niedzielę najwięcej chmur pojawi się na zachodzie i północy kraju, jednak w ciągu dnia należy spodziewać się wielu przejaśnień. Nie będzie deszczu, a temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 20 stopni w centrum, do 22 stopni na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Nad morzem termometry wskażą do 19-20 stopni.

 

- Niedziela będzie pogodna i ciepła oraz z dużą ilością słońca, które będzie przebijało się przez chmury. W całym kraju będzie wiał umiarkowany wiatr z kierunków południowych, który nad morzem, w porywach, osiągać będzie prędkość 70 km/h, a w wysokich partiach Tatr nawet 90 km/h - powiedziała Łapińska.

 

Także w nocy z niedzieli na poniedziałek meteorolodzy nie przewidują żadnych opadów. Zachmurzenie będzie duże tylko na północy oraz zachodzie kraju. Temperatura minimalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 10 stopni w centrum, do 14 stopni na północnym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków południowych, dochodzący do 50 km/h. 

 

 

WIDEO: Prognoza pogody na niedziele

 

zma/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie