Małopolskie. Kierowca zderzył się z policyjnym radiowozem i uciekł z miejsca wypadku

Moto
Małopolskie. Kierowca zderzył się z policyjnym radiowozem i uciekł z miejsca wypadku
Policja Małopolska

Tarnowscy policjanci zatrzymali sprawcę zderzenia z udziałem radiowozu w Nowych Żukowicach (małopolskie), który uciekł nie udzielając pomocy poszkodowanym. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu niemal 2,5 promila alkoholu.

Jak poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do wypadku doszło w czwartkowy wieczór na drodze wojewódzkiej 984 w Nowych Żukowicach. Kierujący oplem 38-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego doprowadził tam do zderzenia, w którym brał udział matiz oraz policyjny radiowóz.

 

Policjanci wydziału ruchu drogowego wykonujący zadania służbowe na jednym ze skrzyżowań zauważyli jadący z przeciwka samochód, który uderzył w tył pojazdu oczekującego na możliwość skrętu w lewo. Wypchnięty matiz wjechał bezpośrednio przed nadjeżdżający radiowóz uderzając w lewą przednią część policyjnego opla. Radiowóz wjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego, a sprawca tego zdarzenia widząc, co się dzieje, odjechał w nieznanym kierunku. Nie udzielił on pomocy 18-letniemu kierowcy matiza ani policjantom. Ranni zostali przetransportowani do tarnowskiego szpitala.

 

Sprawca wypadku został ustalony po kilku godzinach. Kierowcą opla okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który w chwili zatrzymania w wydychanym powietrzu miał niemal 2,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany i po wytrzeźwieniu będą przeprowadzone z jego udziałem czynności procesowe.

 

Jak przekazał Gleń, ranni w wypadku policjanci opuścili w piątek rano szpital, natomiast 18-latek w dalszym ciągu jest tam diagnozowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie