Druga rocznica śmierci Kornela Morawieckiego. Premier wspomina swojego ojca

Polska
Druga rocznica śmierci Kornela Morawieckiego. Premier wspomina swojego ojca
Facebook/Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki z ojcem Kornelem Morawieckim

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku wspomniał w drugą rocznicę śmierci swojego ojca - działacza opozycji demokratycznej w PRL, marszałka seniora Sejmu VII kadencji Kornela Morawieckiego. "Zawsze wierzyłeś, że miłość jest silniejsza niż śmierć" - napisał premier.

Dwa lata temu w Warszawie zmarł Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, poseł VIII kadencji; odznaczony Orderem Orła Białego.

 

ZOBACZ: "Uczył mnie szacunku dla drugiego człowieka". Premier wspomina swojego ojca Kornela Morawieckiego

 

"Tato, piszę do Ciebie ten list w drugą rocznicę Twojego odejścia. Pamiętasz, kiedy uczyłeś mnie jeździć na małym rowerku. Miałem wówczas jakieś cztery lata. Dałeś mi ten rowerek, ale nie doczepiłeś do niego dwóch kółek, które zwykle mocuje się do tych dziecinnych. Powiedziałeś »naucz się od razu jeździć jak dorośli«. Denerwowałem się, bo więcej tam było wywrotek i obdartych kolan niż jazdy. I tak było zawsze – stawiałeś wymagania trudne. Ale już samo ich podjęcie, było często w Twoich oczach zwycięstwem. Dziękuję Ci za miłość połączoną z hartowaniem charakteru. Za wyrozumiałość połączoną z wysokimi wymaganiami" - napisał Mateusz Morawiecki.

 

 

"Nasze trwanie, choć po ludzku rzecz ujmując, skończone, jest jednak nieskończone. Tak jak w godzinie jest nieskończona ilość kawałków czasu, ułamków sekund. Jak we fraktalu są kolejne fraktale. Tak też Twój duch wydał i wyda nieskończenie wiele owoców. Na polu wolności, solidarności, sprawiedliwości. Na polu poszukiwania nowego, lepszego świata. Zawsze wierzyłeś, że miłość jest silniejsza niż śmierć. Tak. W miłości, w dobrych czynach, w sprawiedliwszej Polsce, w lepszej Europie i coraz bardziej szlachetnym świecie – będziesz już na zawsze obecny. Będziesz głęboko. Twoje ziarno wydało obfity owoc" - dodał premier.

 

ZOBACZ: Schetyna: nie bylibyśmy dzisiaj w wolnej Polsce, gdyby nie zaangażowanie Kornela Morawieckiego

 

Kornel Morawiecki był fizykiem, nauczycielem akademickim, działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej, posłem i marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji. Zmarł 30 września 2019 roku w wieku 78 lat.

 

an/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie