Minister Woś do posła Lewicy: "chcecie likwidacji Polski przez powstanie państwa europejskiego"

Polska
Minister Woś do posła Lewicy: "chcecie likwidacji Polski przez powstanie państwa europejskiego"
Polsat News
Polska jest jedynym krajem, który nie poznał terminu akceptacji planu odbudowy

Chcecie likwidacji Polski przez powstanie państwa europejskiego - mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś do posła Lewicy Tomasza Treli w programie "Debata Dnia". - To są herezje, co mówi pan minister - odpowiadał Trela, dodając, że Polskę do UE "wprowadziła Lewica".

- Mamy najgorsze relacje od początku wejścia do UE - wyjaśniał poseł Trela. - Nie jest przyjęty plan odbudowy, wiec nie ma pieniędzy, są jedynie kary - podsumował.

"Likwidacja Polski"

Uczestniczący w dyskusji wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zwracał się do posła Lewicy, mówiąc: "Lewica od początku mówiła, pan Zandberg wychodził na mównice i opiewał całym sercem likwidacje Polski przez powstanie państwa europejskiego".

 

- Na bazie UE dążycie do tego by zwiększyć kompetencje Unii, dąży się do tego aby przesuwać kompetencje z Warszawy do Brukseli - tłumaczył. 

 

WIDEO: Nadal brak akceptacji KPO. "Nie ma pieniędzy, są jedynie kary"

- To są herezje co mówi pan minister Woś - odpowiadał poseł Trela. - Europa chce żebyśmy przestrzegali prawa - dodał. 

 

ZOBACZ: Komisja Europejska zaakceptowała krajowy plan odbudowy Grecji. Ateny dostaną ok. 30,5 mld euro

 

Zaznaczał, że "różnica polega na tym, że Lewica wprowadziła Polskę do UE w 2004 roku, między 2004 a 2015 było lepiej, było gorzej, ale żadnej wojny z UE nie toczyliśmy".

 

Polska jest jedynym krajem, który nie poznał terminu akceptacji planu odbudowy. 20 państw już ma zatwierdzone plany, część dostała już zaliczki. Poza Polską na zielone światło czekają Węgry i Szwecja.

laf/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie