Warszawa. Policjanci zabezpieczyli 220 tys. sztuk ampułek ze sterydami o wartości ok. 1 mln złotych

Polska
Warszawa. Policjanci zabezpieczyli 220 tys. sztuk ampułek ze sterydami o wartości ok. 1 mln złotych
KRP IV Warszawa
Policjanci ujawnili i zabezpieczyli 112 plastikowych wiader o pojemności 15 litrów każde, w których znajdowały się ampułki oraz etykiety z kodami i oznaczeniami

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zabezpieczyli 112 wiader, każde o pojemności 15 litrów, a w nich łącznie około 224 tysięcy sztuk ampułek ze sterydami anabolicznymi, których rynkowa wartość szacowana jest na ponad milion złotych - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Według informacji przekazanej przez nadkom. Joannę Węgrzyniak, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Pragi Południe, w ramach wykonywanych czynności ustalili informacje na temat miejsca, gdzie najprawdopodobniej mogą być składowane produkty lecznicze, które nie zostały dopuszczone do obrotu w naszym kraju.

 

ZOBACZ: Warszawa. Awaria na Królewskiej. Woda zalała Krakowskie Przedmieście

 

- Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i pojawili się na terenie, gdzie różne podmioty i osoby prywatne wynajmowały kontenery - tłumaczyła.

 

KRP IV Warszawa

 

- I to właśnie w jednym z nich policjanci ujawnili i zabezpieczyli 112 plastikowych wiader o pojemności 15 litrów każde, w których znajdowały się ampułki oraz etykiety z kodami i oznaczeniami - poinformowała nadkom. Węgrzyniak.

 

WIDEO: Policjanci przejęli 112 wiader ze sterydami anabolicznymi. Materiał Policji

 

 

Liczba zabezpieczonych ampułek to około 224 tysięcy sztuk. Najprawdopodobniej są to sterydy anaboliczne - podkreśliła.

 

KRP IV Warszawa

 

Wskazała, że ich szacowana rynkowa wartość opiewa na ponad milion złotych.

 

KRP IV Warszawa

 

"Funkcjonariusze zabezpieczyli leki, przeprowadzili oględziny, w dalszej kolejności przekażą je biegłemu, który przeprowadzi stosowne ekspertyzy i wyda opinie na temat ich autentyczności i składu chemicznego. Wtedy też policjanci podejmą dalsze czynności" - dodała.

 

KRP IV Warszawa

 

 

Zapewniła, że sprawa ma charakter rozwojowy.

 

KRP IV Warszawa

 

 

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie