Warszawa. Awaria na Królewskiej. Woda zalała Krakowskie Przedmieście

Polska
Warszawa. Awaria na Królewskiej. Woda zalała Krakowskie Przedmieście
PAP/Paweł Supernak
Woda zalała Krakowskie Przedmieście

Awaria sieci wodociągowej na ul. Królewskiej w Warszawie. Pękła rura o średnicy 25 cm. Woda zalała także Krakowskie Przedmieście. - Jeden blok ma przerwy w dostawie wody - przekazał polsatnews.pl rzecznik MPWiK Marek Smółka. W okolicy przez kilka godzin wstrzymany był ruch samochodowy.

Na ul. Królewskiej doszło we wtorek przed południem do awarii wodociągowej. Pękła rura o średnicy 250 mm - poinformował rzecznik MPWiK Marek Smółka.

 

ZOBACZ: Namysłów. Awaria karuzeli. Dwie osoby spadły z trzech metrów

 

Ekipa stołecznych wodociągów odcięła dopływ wody do jednego z budynków dowództwa Garnizonu Warszawskiego, który znajduje się przy ul. Królewskiej 1/7 w Warszawie. - Podstawione są beczkowozy - poinformował polsatnews.pl rzecznik MPWiK Marek Smółka.

 

PAP/Paweł Supernak

 

Zamknięto Królewską na odcinku między Krakowskim Przedmieściem a Niżyńskiego. Ruch samochodowy został tam przywrócony przed godz. 16, jak przekazał polsatnews.pl rzecznik MPWiK. - Ruch autobusów będzie możliwy po sprawdzeniu jezdni, czy nie została podmyta - przekazał wcześniej rzecznik MPWiK. Pracownicy wodociągów dopiero wieczorem mają ustalić, czy autobusy będą dopuszczone do jazdy tamtędy.

 

 

PAP/Paweł Supernak

 

W związku z zamknięciem skrzyżowania Krakowskie Przedmieście z ul. Królewską autobusy zostały skierowane na objazd ulicami, którymi kursują w weekendy, gdy Krakowskie Przedmieście jest zamknięte dla ruchu - informował wcześnniej rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.

 

PAP/Paweł Supernak

 

- Rozpoczęły się prace, które mają na celu przywrócenie zasilania w wodę budynku Garnizonu Warszawa - poinformował ponadto Marek Smółka.

 

PAP/Paweł Supernak
aml/pdb / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie