Rafał Grupiński poprowadzi posiedzenie klubu KO. Zastąpi Borysa Budkę

Polska
Rafał Grupiński poprowadzi posiedzenie klubu KO. Zastąpi Borysa Budkę
Polsat News
Rafał Grupiński

Posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, który zbiera się w środę rano, poprowadzi w zastępstwie Borysa Budki wiceprzewodniczący Rafał Grupiński, szef klubu PO w Sejmie VII kadencji - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Borys Budka i Tomasz Siemoniak w zeszłym tygodniu oddali się do dyspozycji szefa PO.

Rafał Grupiński będzie też prowadził wtorkowe posiedzenie kolegium i prezydium klubu KO. Jest on formalnie wiceprzewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej. Był przewodniczącym klubu parlamentarnego PO w Sejmie VII kadencji (2011-2015), gdy PO była partią rządzącą.

Budka i Siemoniak na urodzinach

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował w ubiegłym tygodniu, że lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". 

 

ZOBACZ: Marek Dyduch o awanturze po urodzinach Mazurka. "Ja bym powiedział: Donaldzie nie idź tą drogą"

 

Sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO z funkcji wiceprzewodniczących partii, a Budka dodatkowo z funkcji szefa klubu. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd partii. Klub KO w czasie posiedzenia Sejmu w tym tygodniu miał w zastępstwie Budki prowadzić jeden z jego zastępców.

Marian Banaś mówił praktycznie do pustej sali

Jak opisywał dziennik "Fakt", 17 września w Sejmie prezes NIK Marian Banaś mówił wieczorem praktycznie do pustej sali, ponieważ część posłów w tym samym czasie bawiła się na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka. Jak wynika z opublikowanych w dzienniku zdjęć, wśród gości byli przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań sejmowych. Byli to m.in. Łukasz Szumowski i Marek Suski z PiS, Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Sławomir Neumann z PO, a także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z małżonką. Byli również przedstawiciele rządu - wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

 

ZOBACZ: Grzegorz Schetyna skomentował obecność polityków PO na urodzinach Roberta Mazurka

 

Pytani przez "Fakt" o przyczynę nieobecności w Sejmie podczas przemówienia szefa NIK o godz. 21:50, posłowie podkreślali, że mieli w tym czasie "inne obowiązki". Borys Budka powiedział: - Miałem prace związane z przygotowaniem konwencji. Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem. Borys Budka i Tomasz Siemoniak nie chcieli komentować dla zaistniałej sytuacji. Nieuchwytny był też Sławomir Neumann, szef regionu pomorskiego PO.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie