Korea Południowa. Prezydent sugeruje zakaz jedzenia psiego mięsa

Świat
Korea Południowa. Prezydent sugeruje zakaz jedzenia psiego mięsa
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Więcej osób traktuje zwierzęta jako towarzyszy, a nie jako zwierzęta gospodarskie

- Czy nie nadszedł czas, aby rozważnie rozważyć zakaz spożywania psiego mięsa? - zapytał prezydent Korei Południowej Moon Jae-in tamtejszego premiera. Pogłowie psów w tym kraju spada, a coraz więcej mieszkańców traktuje te zwierzęta jako towarzyszy, a nie zwierzęta gospodarskie. Prezydent jest miłośnikiem psów i uważa, że jest to "tradycyjna praktyka, która staje się międzynarodowym wstydem".

- Czy nie nadszedł czas, aby rozważnie rozważyć zakaz spożywania psiego mięsa? - zapytał Moon Jae-in koreańskiego premiera Kim Boo-kyum.

 

ZOBACZ: Korea Płd. Olbrzymia kara dla Google. "Dziewiąta najwyższa w historii kraju"

 

Prezydent Korei Południowej, który jest miłośnikiem psów, poinformował, że "nadszedł czas na zakończenie praktyki konsumowania psiego mięsa". Jego zdaniem jest to "tradycyjna praktyka, która staje się międzynarodowym wstydem".

Tabu wśród młodych

Psie mięso od dawna jest częścią kuchni południowokoreańskiej z pogłowiem około 1 milion psów rocznie, ale ten trend spada, ponieważ więcej osób traktuje zwierzęta jako towarzyszy, a nie jako zwierzęta gospodarskie.

 

Praktyka ta jest czymś w rodzaju tabu wśród młodszych pokoleń, a presja ze strony obrońców praw zwierząt rośnie.

 

ZOBACZ: Korea Południowa. Pies uratował 90-letnią właścicielkę z demencją. Został wyróżniony przez władze


Branża zwierząt domowych w Korei Południowej rozwija się, a coraz więcej osób mieszka z psami w domu, w tym prezydent. Moon ma kilka psów w ośrodku prezydenckim, w tym jednego, którego uratował po objęciu urzędu.

Prawo ochrony zwierząt

Adopcja zwierzaka była jedną z obietnic prezydenta podczas jego kampanii. Psiak stał się pierwszym psem ratowniczym, który dostał się do Błękitnego Domu.

 

Prawo ochrony zwierząt w Korei Południowej ma na celu głównie zapobieganie okrutnemu ubojowi psów i kotów, ale nie zakazuje samego spożycia.

 

Niemniej jednak władze powołały się na to prawo ochrony zwierząt i inne przepisy dotyczące higieny, aby rozprawić się z hodowlami psów i restauracjami, które serwują potrawy z tych zwierząt przed międzynarodowymi wydarzeniami, takimi jak igrzyska olimpijskie w Pjongczangu w 2018 roku.

 

Obrońcy praw zwierząt wezwali Koreę do zamknięcia wszystkich restauracji i targowisk sprzedających psie mięso. Z przeprowadzonego sondażu wynika, że 78 proc. ankietowanych uważa, że produkcja i sprzedaż mięsa psów i kotów powinna być zakazana, a 49 proc. popiera zakaz konsumpcji tych zwierząt.

aml/zdr/The Guardian/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie