Łódź. Robotnicy przysypani ziemią. Dwie osoby nie żyją

Polska
Łódź. Robotnicy przysypani ziemią. Dwie osoby nie żyją
PAP/Roman Zawistowski

Do tragicznego wypadku doszło przy ul. Olechowskiej w Łodzi. Robotnicy pracujący przy budowie kanalizacji deszczowej zostali przysypani przez ziemię. Jak potwierdził w poniedziałkowe popołudnie rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak zginęły dwie osoby.

Podczas układania kanalizacji deszczowej zawalił się wykop przysypując śmiertelnie dwóch robotników. Pracowało tam pięć osób: operator koparki, mężczyzna na krawędzi wykopu i trzech mężczyzn wewnątrz wykopu.

 

- W chwili osunięcia się ziemi przysypane zostały właśnie te trzy osoby znajdujące się w środku. Dwie całkowicie, jedna do połowy - wyjaśnił rzecznik straży pożarnej w Łodzi mł. kpt. Łukasz Górczyński.

 

Trwa wyjaśnianie przyczyn 

- Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, tego częściowo przysypanego wydobyto już żywego na powierzchnię. Niestety, dwóch mężczyzn zasypanych całkowicie, pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej strażaków, nie udało się uratować - relacjonował.

 

ZOBACZ: Zawalił się dach dyskoteki. "Uczestnicy imprezy nawet tego nie słyszeli"

 

- Nie żyją dwaj pracownicy budowy 31-latek i jego 63-letni kolega - podał Górczyński.

 

Podkreślił, że na razie trudno jest wskazać przyczynę tragedii. - Tym zajmą się policjanci i prokuratorzy - zaznaczył. Trwa wyjaśnianie okoliczności zawalenia się wykopu.

 

 

 

 

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie