Hiszpania. Żandarmi mają rok na usunięcie widocznych tatuaży

Świat
Hiszpania. Żandarmi mają rok na usunięcie widocznych tatuaży
Flickr/Elvert Barnes/zdjęcie ilustracyjne
MSW daje żandarmom rok na usunięcie widocznych tatuaży

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii wydłużyło o 12 miesięcy obowiązek usunięcia tatuaży, które widoczne są na ciele funkcjonariuszy żandarmerii (Guardia Civil). Zostali oni też zobowiązani do zachowania umiaru w wyglądzie ich fryzur i zarostu na twarzy.

W zaleceniach, które zawarło w nowych przepisach MSW, wskazano, że żandarmi powinni usunąć tatuaże widoczne na swoich głowach, szyjach i dłoniach.

 

Nowe wytyczne, które w poniedziałek publikuje portal Voz Populi, zakazują też funkcjonariuszom Guardia Civil noszenia ekstrawaganckich fryzur i nietypowego zarostu na twarzy, a także eksponowania blizn powstałych wskutek samookaleczenia.

"Próba odwrócenia uwagi"

Zalecenia dotyczące "schludnego wyglądu" funkcjonariuszy żandarmerii, które przygotował gabinet centroprawicowej Partii Ludowej (PP), miały obowiązywać już w 2018 r. Członek socjalistycznego rządu Pedro Sancheza, minister Fernando Grande-Marlaska, trzy miesiące po objęciu sterów resortu MSW odroczył jednak wejście w życie przepisów dotyczących usuwania tatuaży. Swoją decyzję argumentował niezadowoleniem ze strony organizacji reprezentujących żandarmów.

 

ZOBACZ: Włochy. 22-latek ma tatuaż z kodem QR na ręce. Świadczy o tym, że się zaszczepił

 

Tymczasem według związku zawodowego Zjednoczonego Stowarzyszenia Pracowników Żandarmerii (AUGC) zalecenia rządu wobec wyglądu żandarmów są "próbą odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów" tej formacji bezpieczeństwa. Syndykat wskazuje, że od kilku lat funkcjonariusze Guardii Civil upominają się m.in. o podwyżkę pensji i poprawę warunków pracy.

 

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie