USA. Katastrofa kolejowa w Montanie. Trzy osoby zginęły, kilkunastu rannych

Świat
USA. Katastrofa kolejowa w Montanie. Trzy osoby zginęły, kilkunastu rannych
PAP/EPA/Jacob Cordeiro
W pociągu, który wypadł z torów, znajdowało się w sumie 147 pasażerów i 13 pracowników obsługi.

W katastrofie kolejowej, do jakiej doszło w sobotę o godz. 16 czasu miejscowego (godz. 23 w Polsce) koło Joplin w stanie Montana, trzy osoby zginęły, a wiele osób odniosło rany. Kilkunastu pasażerów trafiło do szpitala, pozostałych ewakuowano - podaje Reuters.

Pociąg "The Empire Builder" (Budowniczy Imperium) jadący z Seattle do Chicago wypadł z torów w pobliżu miejscowości Joplin w hrabstwie Liberty, jakieś 48 km od granicy z Kanadą. Z torów wypadło w sumie pięć wagonów.

 

ZOBACZ: Wielkopolska. Pociąg uderzył w autobus na przejeździe. Dwoje dzieci zabrano do szpitala

 

W katastrofie zginęły trzy osoby - podał szeryf hrabstwa Liberty.

 

Połączenie na trasie Chicago-Seattle (3550 km) funkcjonuje od 1925 r. Przez długi czas było główną linią wśród połączeń wykorzystujących Wielką Północną Drogę Kolejową. Podróż z Chicago do Seattle zajmuje łącznie 48 godzin. Połączenie jest obecnie wykorzystywane jako atrakcja turystyczna.

Przewoził 160 osób

W pociągu, który wypadł z torów, znajdowało się w sumie 147 pasażerów i 13 pracowników obsługi - podał Jason Abrams, rzecznik prasowy państwowego przewoźnika, firmy Amtrak obsługującej to połączenie.

 

ZOBACZ: Pomorskie. Pociąg pendolino przejechał nad śpiącą na torach kobietą. Ranna trafiła do szpitala

 

W ewakuacji pasażerów i przeważeniu rannych do szpitala uczestniczyły lokalne władze - pisze Reuters. Ze zdjęć publikowanych przez pasażerów w mediach społecznościowych wynika, że pasażerowie są przewożeni autokarami z miejsca wypadku do pobliskich miasteczek.

 

Przyczyny katastrofy nie są znane.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie