Mazowieckie. Rolnik śmiertelnie porażony prądem. Kombajn zahaczył o linię wysokiego napięcia

Polska
Mazowieckie. Rolnik śmiertelnie porażony prądem. Kombajn zahaczył o linię wysokiego napięcia
OSP KSRG Guzów
Kiedy kierowca ciągnika podjechał bliżej, aby oświetlić zepsutą maszynę, zobaczył, że kombajn zawadził zbiornikiem o linię wysokiego napięcia

- 22-letni mężczyzna został śmiertelnie porażony prądem - poinformowała st. sierż. Monika Michalczyk, oficer prasowy żyrardowskiej policji. Mężczyzna zginął podczas prac polowych. Kombajn, którym kierował młody rolnik zahaczył o linię wysokiego napięcia.

- W środę tuż przed godz. 23:00 dyżurny żyrardowskiej komendy został poinformowany o wypadku, do którego miało dojść podczas wykonywania prac polowych - poinformowała st. sierż. Monika Michalczyk z KPP w Żyrardowie.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Jechali na mecz do Łęcznej. W zderzeniu trzech aut zginął 34-letni kibic


Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas prac 22-latek kierował kombajnem do zbioru kukurydzy. Za nim jechał 60-latek w ciągniku z przyczepą. - Gdy kierowca ciągnika zauważył, że z maszyny 22-latka ulatnia się dym, ostrzegł go - relacjonowali policjanci. Kiedy podjechał bliżej, aby oświetlić zepsutą maszynę, zobaczył, że kombajn zawadził zbiornikiem o linię wysokiego napięcia.

Zginął rażony prądem

Po chwili 60-latek zauważył za kombajnem kierowcę, który leżał nieruchomo. Mężczyzna bez zastanowienia ruszył na pomoc 22-latkowi, ale niestety było już za późno. Młody rolnik, operator kombajnu, zginął w wyniku porażenia prądem.

 

ZOBACZ: Inowrocław. Pijany traktorzysta jechał obwodnicą pod prąd

 

Po chwili od zdarzenia, na miejscu pojawiło się pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło linię, Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Guzów oraz pogotowie ratunkowe.

 

Strażacy apelują

Strażacy apelują o bezpieczeństwo w czasie zbiorów owoców i warzyw do spichlerzy, które wiąże się to najczęściej z intensywną pracą różnymi maszynami.

 

Druhowie przypominają o przestrzeganiu tych zasad:

  • Nigdy nie wchodź na słupy elektryczne i nie zbliżaj się do lezących na ziemi zerwanych przewodów elektrycznych;
  • Nigdy nie wchodź do stacji transformatorowej;
  • Nigdy nie lekceważ tabliczek ostrzegających przed urządzeniami elektrycznymi.
aml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie