Małopolskie. "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu

Moto
Małopolskie. "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu
Polsat News
Policjanci zabrali 51-latkowi prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza utratę pracy.

1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca autobusu szkolnego, który do szkoły w małopolskich Babicach przywiózł 30 dzieci. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty. Do sprawy odniósł się także pracodawca 51-latka, który stwierdził, że przepisy utrudniają skuteczną możliwość weryfikowania stanu trzeźwości kierowców. Do 30 września twa akcja "Bezpieczna droga do szkoły".

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek około godz. 7:30. Kiedy autobus z trzydzieściorgiem dzieci przyjechał na ostatni przystanek, czekali tam na niego policjanci. 

 

ZOBACZ: Zachodniopomorskie. Pijany kierowca uciekał przed policją. Jego auto spłonęło

 

Funkcjonariusze wykonali badanie alkomatem. Okazało się, że kierowca autobusu miał w organizmie 1,6 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Policjanci zabrali mu także prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza utratę pracy.

Kierowcy postawiono dwa zarzuty

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. - Przedstawiono mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu 2 lata pozbawienia wolności, grzywna i utrata prawa jazdy na 15 lat, ale takim dodatkowym zarzutem było tez spowodowanie zagrożenia niebezpieczeństwa przewożonych pasażerów, z to przestępstwo grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności - powiedział Polsat News mł. asp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

 

ZOBACZ: Inowrocław. Pijany traktorzysta jechał obwodnicą pod prąd

 

Pracodawca kierowcy, czyli Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu, został poinformowany o tym zdarzeniu. Zatrudniający 51-latka odniósł się do tej sytuacji, mówiąc, że ma ograniczone pole manewru na sprawdzenie, czy jego kierowcy są trzeźwi ze względu na RODO.

 

WIDEO: "Bezpieczna droga do szkoły". Pijany kierowca autobusu szkolnego zatrzymany

 

 

 

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Pracodawca kierowcy dodał, że dodatkowym utrudnieniem w kontrolowaniu kierowców jest pandemia i obostrzenia dotyczące m.in. zachowania 1,5 metrowych odstępów. W komunikacie MZK zaapelowało także o zmiany, aby można było skuteczniej weryfikować kierowców pod kątem trzeźwości.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Policja ścigała pijanego kierowcę, który wiózł żonę i troje dzieci

 

Patrol oświęcimskiej drogówki zatrzymał szkolny autobus do kontroli w ramach akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dzieciom poruszającym się po drogach jak i korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu na lekcje

aml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie