Opolskie. Miał zaparowane szyby i prowadził na oślep auto. Kierowca był pijany

Polska
Opolskie. Miał zaparowane szyby i prowadził na oślep auto. Kierowca był pijany
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pijany kierowca jechał na oślep

Policjanci z Niemodlina zatrzymali kierowcę bmw, który prowadził samochód z całkowicie zaparowanymi szybami. Jak się okazało, kierujący na oślep samochodem był pod wpływem alkoholu i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak poinformowało w czwartek biuro prasowe KW Policji w Opolu, do zdarzenia doszło w okolicach Niemodlina. Uwagę wracających z interwencji funkcjonariuszy zwróciło osobowe bmw, które jechało drogą pomimo zaparowanych szyb.

 

Funkcjonariusze zatrzymali samochód, by sprawdzić przyczyny, dla których kierowca podjął jazdę samochodem w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu nie tylko jemu, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Już po otwarciu drzwi pojazdu nabrali podejrzeń, że siedzący za kółkiem 41-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało ponad pół promila alkoholu.

 

ZOBACZ: Kierowcy wyjeżdżali z korka korytarzem życia. Strażacy oburzeni

 

Podczas sprawdzenia policyjnych rejestrów wyszło na jaw, że od 2017 roku kierujący ma nałożony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

W chwili szczerości zatrzymany przyznał się, że gdyby nie stan techniczny pojazdu, próbowałby uciekać przed policjantami. Za złamanie sądowego zakazu mieszkańcowi Niemodlina grozi do pięciu lat więzienia.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie