Warmińsko-mazurskie. Drzewo spadło na auto. W wypadku w miejscowości Lutry zginął 59-letni mężczyzna

Polska
Warmińsko-mazurskie. Drzewo spadło na auto. W wypadku w miejscowości Lutry zginął 59-letni mężczyzna
Policja Olsztyn
Niestety, mimo natychmiastowej pomocy świadka, 59-letni kierowca skody poniósł śmierć

W miejscowości Lutry konar drzewa spadł na samochód, kierowca auta zginął na miejscu - poinformował oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk. Strażacy w całym regionie ciągle usuwają połamane drzewa i konary, od nocy wyjeżdżali już ponad 360 razy.

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej między miejscowościami Wysoka Dąbrowa a Lutrami w powiecie olsztyńskim - na jadące drogą auto przewróciło się przydrożne drzewo.

 

ZOBACZ: Kujawsko-pomorskie: Wypadek autokaru. Ponad 30 dzieci w szpitalu

 

- Na miejsce skierowano służby: karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy świadka, 59-letni kierowca zmarł. Do zabezpieczenia śladów z miejsca wypadku oraz wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia uczestniczy również prokurator - poinformował oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk.

 

Policja Olsztyn

Silny wiatr wywrócił tira

Oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik poinformowała, że tir jechał bez ładunku. - Kierowca ciężarówki powiedział, że nagły silny powiew wiatru przewrócił auto na drogę. Jeden pas jezdni jest zablokowany - podała Piaścik. Dodała, że kierowcy ciężarówki nic się nie stało, wyszedł z auta o własnych siłach.

 

Auta osobowe miejsce wypadku mogą objechać jednym pasem, ciężarówki kierowane są na objazdy (z Kętrzyna przy stacji Moya na trasę wojewódzką 591, z Mrągowa objazd prowadzi przez trasę 59 na Giżycko).

Wichura nad Warmią i Mazurami

Od godz. 23 w czwartek nad Warmią i Mazurami wieje silny wiatr. IMGW poinformowało w komunikacie, że o godzinie 12.00 w Mikołajkach "wystąpił poryw wiatru z prędkością prawie 75 km/h. W pobliżu notowane są porywy z prędkością do około 65 km/h". Strażacy interweniowali już ponad 360 razy, zgłoszenia napływają z całego regionu. "Pracy nie ubywa" - powiedział PAP rzecznik prasowy strażaków Rafał Melnyk.

 

ZOBACZ: Wielkopolskie. Zatrzymano 41-latka, który potrącił 13-letnią rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku

 

Rano strażak ochotnik został ranny podczas akcji usuwania powalonego drzewa w miejscowości Studzianka w powiecie olsztyńskim. Ma otwarte złamanie nogi; przetransportowano go do szpitala.

 

Policja Olsztyn

 

Według IMGW "tendencja wiatru i jego porywów jest słabnąca, jednak lokalnie mogą jeszcze występować porywy od 60 km/h do lokalnie 70 km/h, przy średnim wietrze 25-35 km/h. Wiatr wieje z północnego zachodu".

 

Silny wiatr wystraszył także żeglarzy - dyżurny MOPR podał, że w piątek jeziora są niemal puste.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie