Wielkopolskie. Zatrzymano 41-latka, który potrącił 13-letnią rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku

Moto
Wielkopolskie. Zatrzymano 41-latka, który potrącił 13-letnią rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Mężczyzna próbował się ukryć. Był nietrzeźwy i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami

Zatrzymano 41-latka, który jest podejrzany o potrącenie 13-letniej rowerzystki, nieudzielenie pomocy poszkodowanej, a także kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek ok. godz. 19 w Pogorzeli (woj. wielkopolskie), na skrzyżowaniu ulicy Rycerskiej z ulicą 55 Pułku Piechoty. Jak informowała gostyńska policja, nieznany kierujący samochodem osobowym potrącił 13-letnią rowerzystkę po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka, jak podała policja, doznała niegroźnych obrażeń ciała.

 

ZOBACZ: 14-letnia rowerzystka potrącona przez karetkę. Dziewczyna trafiła do szpitala

 

"W trakcie oględzin miejsca, gdzie doszło do zdarzenia policjanci znaleźli odłamki karoserii pojazdu. Z relacji świadków wynikało, że był to mały samochód. Dzięki tym danym mundurowi w krótkim czasie wpadli na trop 41-letniego mieszkańca gminy Pogorzela. Mimo, że mężczyzna próbował się ukryć przed policjantami jeszcze tego samego wieczoru został zatrzymany. Był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a Microcar którym potrącił nastolatkę, ukrył w garażu u najbliższych" – podała policja.

 

41-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty m.in. kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

 

Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie