Waldemar Kraska: 813 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Polska
Waldemar Kraska: 813 nowych przypadków zakażeń koronawirusem
Polsat News
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska poinformował o 813 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To wzrost o jedną czwartą w stosunku do zeszłego tygodnia. - Prawie 15 tys. osób w Polsce przyjęło już trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 - powiedział Kraska.

Waldemar Kraska o liczbie nowych przypadków poinformował na antenie Polsat News.

 

- Trend jest wzrostowy, ale nie aż tak duży jak w poprzednich dniach - powiedział Kraska. - Dziś mamy 813 nowych przypadków - dodał. To wzrost o jedną czwartą w stosunku do poprzedniego tygodnia.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 23 września

 

W szpitalach przebywa obecnie 1258 osób zakażonych koronawirusem - przekazał wiceminister zdrowia. - Wzrost liczby hospitalizowanych obserwujemy szczególnie w województwach, gdzie poziom wyszczepienia jest najmniejszy, czyli w województwach lubelskim i podkarpackim - dodał. 

 

WIDEO: Waldemar Kraska w Polsat News

 

- To pokazuje, że czwarta fala koronawirusa już w Polsce jest - przekazał Kraska. I przypomniał o tym, jak ważne są szczepienia przeciwko COVID-19.

Lokalne obostrzenia i trzecia dawka szczepionki

- Mamy przygotowany wariant wprowadzania obostrzeń punktowo, prawdopodobnie powiatami - przypomniał wiceminister. - Wariant będzie brał pod uwagę dwie zmienne - poziom wyszczepienia i wzrost nowych zakażeń - dodał. Stwierdził, że będą to obostrzenia podobne do tych wprowadzanych przy wcześniejszych falach.

 

- Prawie 15 tys. osób w Polsce przyjęło już trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 - przekazał Waldemar Kraska. - Będziemy zachęcać do przyjęcia trzeciej dawki - dodał.

 

ZOBACZ: Trzecia dawka szczepionki w Polsce. Rusza rejestracja osób powyżej 50 lat i medyków

 

W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób powyżej 50. roku życia i pracowników medycznych mających stały kontakt z pacjentami.

Protest medyków

- Jestem z natury optymistą i myślę, że rozmowy, które toczyły się także wczoraj przybliżają nas do kompromisu - odpowiedział Kraska, zapytany o trwający protest medyków.

 

- To jest bardzo zły czas na protesty i eskalowanie swoich żądań, ponieważ jest czwarta fala - stwierdził wiceminister. - Mówienie o podwyżkach, zwiększeniu nakładów jest bardzo ważne, ale gdzieś w tym zapominamy o pacjentach; to są osoby, dla których pracujemy i to oni są dla nas najważniejsi - dodał.


Waldemar Kraska potwierdził, że resortowi znany jest problem fałszywych SMS-ów o kwarantannie, które ostatnimi czasy docierają do Polaków i że nadawcy tych wiadomości zostali już zablokowani przez operatorów.

 

an/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie