"Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji". Niedzielski reaguje na hejterskie napisy na ścianach

Polska
"Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji". Niedzielski reaguje na hejterskie napisy na ścianach
Twitter/Olga Sierpniowska
Napis na ścianie garażu

Farmaceutka Olga Sierpniowska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie zdewastowanej ściany swojego garażu. "Fałszywa pandemia. Niedzielski, będziesz wisiał" - napisano na budynku. Podobne napisy pojawiły się w innych miejscach w okolicy. "Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej" - skomentował Adam Niedzielski.

"Tak wygląda mój garaż oraz firmowy baner męża. Nie jest to jedyne zniszczenie mienia w okolicy" - napisała w czwartek na Twitterze Olga Sierpniowska, farmaceutka z Zamościa (woj. lubelskie). Do posta dołączyła zdjęcia zniszczonej ściany. Widać na niej napis "Fałszywa pandemia. Niedzielski, będziesz wisiał".

 

 

To nawiązanie do słów posła Konfederacji Grzegorza Brauna, które padły podczas posiedzenia Sejmu 16 września.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia o hejcie. Wspomniał o słowach Brauna

 

"Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej. To była nie tylko groźba bezpośrednia, ale właśnie chęć wywołania reakcji fanatyków. Niech każdy sobie odpowie czy hejt należy tolerować" - napisał na Twitterze Adam Niedzielski, w reakcji na post Sierpniowskiej.

 

Podobne napisy widnieją na innych budynkach na trasie Zamość-Szczebrzeszyn.

 

 

16 września w Sejmie podczas debaty po wystąpieniu ministra zdrowia poseł Konfederacji Grzegorz Braun już po tym, gdy skończył się czas jego wypowiedzi i mikrofon został wyłączony, krzyknął w kierunku siedzącego w ławach rządowych Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał!".

Wypowiedzią Brauna pod adresem ministra zdrowia zajęło się tego samego dnia wieczorem Prezydium Sejmu, które obniżyło posłowi Konfederacji na pół roku uposażenie o połowę i na taki sam okres odebrało dietę, co jest maksymalną karą finansową za tego typu przewinienia.

Kierowanie gróźb karalnych

Zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi Brauna skierowała marszałek Sejmu oraz sam Niedzielski. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi o artykuł Kodeksu karnego, który mówi o kierowaniu gróźb karalnych.


W minioną środę poseł w piśmie do marszałek Elżbiety Witek zwrócił się o "odnotowanie i wyegzekwowanie" uzupełnienia w stenogramie z posiedzenia Sejmu z 16 września,

 

ZOBACZ: "Będziesz pan wisiał". Grzegorz Braun zwrócił się o uzupełnienie stenogramu

 

Braun zwrócił uwagę, że w stenogramie zapisano: "Będziesz pan wisiał, jak...", a powinno być: "Będziesz pan wisiał, jak Polska wróci, będziesz pan wisiał".

an/prz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie