Sobota z licznymi przejaśnieniami i temperaturą do 22 stopni. Prognoza pogody

Polska
Sobota z licznymi przejaśnieniami i temperaturą do 22 stopni. Prognoza pogody
Pixabay/PublicDomainPictures
W ciągu dnia więcej słońca pojawi się także w centrum, Pomorzu Gdańskim, na Mazowszu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Sobota w południowo-zachodniej Polsce będzie pogodna i ciepła, z temperaturami dochodzącymi do 22 stopni. Jak powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak, tylko na północy i północnym wschodzie kraju mogą mieć miejsce słabe, przelotne opady deszczu.

Według prognoz IMGW, w sobotę najwięcej przejaśnień będzie na południowym zachodzie kraju. W ciągu dnia więcej słońca pojawi się także w centrum, Pomorzu Gdańskim, na Mazowszu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. Dąb Bartek został uszkodzony z powodu wichury

 

- W sobotę mieszkańcy Dolnego i Górnego Śląska oraz zachodniej ściany kraju mogą mówić o bardzo ładnej pogodzie. Spodziewamy się tam dużych przejaśnień z temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju na początku dnia będzie jeszcze pochmurno, choć w ciągu dnia strefa z przejaśnieniami będzie poszerzać się o kolejne regiony. Na północy i północnym wschodzie będzie najwięcej chmur, z których spadnie słaby, przelotny deszcz. Na przeważającym obszarze kraju wiatr powinien już być umiarkowany, ale na północy dochodzący jeszcze w porywach do 60 km/h - powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PAP Annę Woźniak.

 

ZOBACZ: Podtopienia w Krakowie. Ekspert: sami jesteśmy winni temu, co obserwujemy

 

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 14 stopni na Suwalszczyźnie, przez około 18-19 stopni na Podkarpaciu, Mazowszu i woj. łódzkim, do 21-22 stopni na Górnym i Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie