Aktor Tomasz O. z zarzutem za posługiwanie się "lewą" fakturą

Polska
Aktor Tomasz O. z zarzutem za posługiwanie się "lewą" fakturą
Superstacja
Aktor Tomasz O.

Tomasz O. aktor znany m.in. z filmów Patryka Vegi i zawodnik MMA, z usłyszał zarzut za posługiwanie się "lewą" fakturą - poinformowało Radio Zet. Aktor miał otrzymać opiewającą na 300 tys. zł fakturę za pośrednictwo dotyczące rzekomego kontraktu z federacją sztuk walki KSW.

Jak czytamy, Tomasz O. jest kolejną osobą ze świata show-biznesu, która usłyszała zarzuty w sprawie oszustw podatkowych. "Dwa tygodnie temu prokuratorzy w tej samej sprawie postawili zarzuty liderowi zespołu Lady Pank, Janowi B." - przypomina radio.

 

Prokuratura Regionalna w Warszawie od grudnia 2019 roku prowadzi śledztwo w sprawie agencji eventowej, która wystawiała faktury poświadczające wykonanie fikcyjnych usług. Śledczy doliczyli się takich faktur na kwotę prawie 15 mln złotych.

 

Czytaj więcej na pomponik.pl

 

W piątek Radio Zet informuje, że jednym z jej klientów miał być - według prokuratorów - aktor Tomasz O. Miał on - według informacji radia - otrzymać opiewającą na 300 tys. zł "lewą" fakturę za pośrednictwo dotyczące rzekomego kontraktu z federacją sztuk walki KSW.

Do 8 lat więzienia

W prokuraturze Tomasz O. usłyszał zarzut posługiwania się fakturą poświadczającą nieprawdę. Za ten czyn grozi mu do 8 lat więzienia. "Potwierdzam, że czynności z udziałem wskazanej przez Pana osoby wykonano w dniu 08 września bieżącego roku w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie" - powiedział Radiu Zet rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś. Według nieoficjalnych informacji radia, aktor miał nie przyznać się do zarzucanego mu czynu i przedstawić swoją wersję wydarzeń.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. 158 osób z zarzutami w śledztwie o wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych

 

W tej sprawie, zarzuty usłyszało już kilkanaście osób. Wersję prokuratury mają potwierdzać zeznania skruszonej księgowej, która rozliczała między innymi Jana B. i Tomasza O. Śledztwo zostało zainicjowane po zawiadomieniach złożonych między innymi przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Radio Zet przypomina również, że Tomasz O. najbardziej znany jest z filmów "Pitbull. Nowe porządki" i "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" Patryka Vegi, gdzie wcielił się w postać Marcina "Stracha" Opałki.

bas/PAP/pomponik.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie