Rosja. 70-latka pokonała ulicznego rabusia. 22-latek musiał się poddać

Świat
Rosja. 70-latka pokonała ulicznego rabusia. 22-latek musiał się poddać
Reuters/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji
Policja przekazała, że mężczyzna po zatrzymaniu zeznał też, że wrócił na miejsce przestępstwa z butelką whisky, chcąc przeprosić kobietę za swoje zachowanie

70-letnia kobieta wygrała szarpaninę z 22-letnim złodziejem, który chciał zabrać jej torebkę. Do napadu doszło na jednej z ulic w centrum Moskwy.

Moskiewska policja opublikowała nagranie z napadu. Widać na nim, jak młody chłopak podbiega do starszej kobiety i próbuje zabrać jej torebkę. Chwyta za nią i odbiega, jednak 70-latka nie chciała puścić swojej własności.

 

22-latek ciągnął kobietę przez kilka metrów po ulicy. Po chwili napastnik musiał się poddać i uciekł. Policji udało się namierzyć sprawcę, który przeprosił za swoje zachowanie, tłumacząc je głupim zakładem z kolegami.

Przeprosiny po rosyjsku 

- Szedłem z moimi przyjaciółmi, podjudzali mnie, czy mogę zabrać torbę czy nie. Podbiegłem do niej, chwyciłem torbę i chciałem odbiec, kobieta trzymała torbę i spadła z krawężnika. Próbowałem wyciągnąć rękę, bo wykręciła mi ją kiedy upadła i ciągnąłem ją, chcąc uwolnić rękę. Kiedy mi się to udało uciekłem, nic nie wziąłem, po prostu uciekłem - tłumaczył 22-latek. 

 

WIDEO: Rosja. 70-latka pokonała ulicznego rabusia. 22-latek musiał się poddać

 

ZOBACZ: Będzin. 37-letni mężczyzna napadł na 13-latkę. Pogryzł ją i okradł

 

Policja przekazała, że mężczyzna po zatrzymaniu zeznał też, że wrócił na miejsce przestępstwa z butelką whisky, chcąc przeprosić kobietę za swoje zachowanie. 

laf/zdr / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie