Warszawa. Rozpoczyna działalność hostel interwencyjny dla osób LGBTQI+

Polska
Warszawa. Rozpoczyna działalność hostel interwencyjny dla osób LGBTQI+
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Hostel Interwencyjny Lambda Warszawa dla osób LGBTQI+ rozpoczyna działalność

Dzięki trzyletniej dotacji m.st. Warszawy rozpoczyna działalność hostel interwencyjny Lambda Warszawa dla osób LGBTQI+ w kryzysie bezdomności - przekazała w środę Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydent Warszawy.

W maju Machnowska-Góra informowała, że placówkę poprowadzi właśnie Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

 

"Miasto Stołeczne Warszawa jest miejscem otwartym, jest dla wszystkich. Chcemy, aby każdy miał równe prawa i szanse, czuł się tu dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Dziś zrobiliśmy kolejny ważny krok - rozstrzygnęliśmy konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób LGBTQI+. Mieszkania treningowe poprowadzi Stowarzyszenie Lambda Warszawa" - napisała wtedy zastępczyni prezydenta Warszawy.

Hostel interwencyjny dla osób LGBTQI+

W środę Machnowska-Góra poinformowała, że hostel rozpoczyna dziś działalność. "Dzięki trzyletniej dotacji m.st. Warszawy rozpoczyna działalność Hostel Interwencyjny Lambda Warszawa dla osób LGBTQI+ w kryzysie bezdomności" - przekazała w mediach społecznościowych, dodając, że ostatnie miesiące organizacja zgodnie z umową poświęciła na wyremontowanie i wyposażenie miejsca.

 

ZOBACZ: Warszawa. Hostel interwencyjny dla osób LGBT+ wznowi działalność

 

Z kolei Stowarzyszenie Lambda Warszawa informuje, że wszystkie osoby nieheteronormatywne, znajdujące się w bezdomności lub zagrożone bezdomnością i chcące skorzystać z oferty hostelu proszone o kontakt z telefonem zaufania - 22 628 52 22. Działa on od poniedziałku do piątku w godz. 18-21. Dedykowany jest zapisom i procedurze przyjęcia do hostelu.

 

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał "Warszawską Deklarację LGBT+" w lutym 2019 roku. Dokument zakłada właśnie stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBTQI+ oraz miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich i edukację antydyskryminacyjną.

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie