Minister zdrowia Brazylii zakażony koronawirusem. Spotkał się wcześniej z Borisem Johnsonem

Świat
Minister zdrowia Brazylii zakażony koronawirusem. Spotkał się wcześniej z Borisem Johnsonem
PAP/EPA/JOHN MINCHILLO / POOL
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro

Minister zdrowia Brazylii Marcelo Queiroga uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i został skierowany na izolację. Miało to miejsce na dobę po spotkaniu w Nowym Jorku, gdzie rozmawiał m.in. z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu wydać, że nie wszyscy uczestnicy spotkania mają maseczki.

Queiroga siedział blisko Johnsona i szefowej brytyjskiej dyplomacji Liz Truss podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro. 55-letni kardiolog został także sfilmowany, jak ściska dłoń Johnsona i klepie premiera Wielkiej Brytanii po ramieniu.

 

Brazylijski minister zdrowia poinformował o swoim pozytywnym wyniku testu we wtorek - przekazał dziennik "Guardian".

 

Niedługo potem brazylijski portal informacyjny Metrópoles poinformował, że Brazylia zdecydowała się zrezygnować z udziału w zgromadzeniu ogólnym ONZ w wyniku drugiego potwierdzonego przypadku COVID-19 w swojej delegacji.

Nie nosili maseczek

Johnson, Truss i pozostali członkowie brytyjskiej delegacji nie nosili maseczek, jednak Queiroga, który siedział naprzeciwko brytyjskich polityków na sofie, miał ją założoną - informuje brytyjski dziennik.

 

Ponadto Queiroga miał przebywać w tym samym hotelu, co prezydent USA Joe Biden, być w siedzibie ONZ na sesji otwierającej zgromadzenie ogólne. "Podobno brał udział w spotkaniach z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem i prezydentem Polski Andrzejem Dudą" - informuje "Guardian". Kancelaria Prezydenta zdementowała tę ostatnią informację. 

 

Duda przebywa od poniedziałku w Nowym Jorku w związku z 76. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 

PAP/EPA/Alan Santos / Presidency of Brazil HANDOUT

 

Queiroga został zaszczepiony przeciwko Covidowi w styczniu, dwa miesiące przed mianowaniem go ministrem zdrowia.

 

msl/The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie