Nowe przypadki koronawirusa. Dane ministerstwa, 21 września

Polska
Nowe przypadki koronawirusa. Dane ministerstwa, 21 września
Polsat News
Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzono 4 marca

O 711 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia. Zmarło 15 kolejnych osób. Dokładnie tydzień temu informowano o 537 nowych zakażeniach i ośmiu ofiarach. Dzisiejszy wynik to wzrost o 32 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

Nowe przypadki pochodzą z województw lubelskiego (109), mazowieckiego (107), łódzkiego (74), małopolskiego (53), podlaskiego (48), śląskiego (44), kujawsko-pomorskiego (43), pomorskiego (38), zachodniopomorskiego (37), dolnośląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (33), podkarpackiego (31), wielkopolskiego (28), lubuskiego (13), opolskiego (8), świętokrzyskiego (6).

 

Pięć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 10 osób.

Ile osób w szpitalach?

W szpitalach jest 1142 osób z COVID-19, w tym 120 pacjentów podłączonych do respiratorów – podało we wtorek, 21 września, Ministerstwo Zdrowia. 21 sierpnia hospitalizowanych było 359 chorych z COVID-19.

 

MZ poinformowało, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6144 łóżka i 596 respiratorów.

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 86 101 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 659 952 zakażonych.

 

W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 363 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Nie zmarła żadna zakażona osoba. O wysoką liczbę zakażeń i możliwość wprowadzenia kolejnych obostrzeń ministra zdrowia pytał w programie "Gość Wydarzeń" Piotr Witwicki.

Obostrzenia regionalne?

- Nie rozmawiajmy od razu o lockdownie, mamy inną sytuacje niż przy poprzedniej fali - tłumaczył Adam Niedzielski. Jak dodał, obecnie w Polsce mamy dużo osób zaszczepionych, a w Europie zachodniej odnotowuje się dużo mniej hospitalizacji niż przy poprzedniej fali.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia Adam Niedzielski w Polsat News: Trzecia dawka szczepionki nieco wcześniej

 

Dopytywany o możliwość wprowadzenia lokalnych obostrzeń, Niedzielski stwierdził: "Na razie trzy, cztery województwa odstają od stawki (woj. lubelskie, podlaskie, zachodniopomorskie i podkarpackie - red.) i tam rzeczywiście sytuacja jest najtrudniejsza".

 

prz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie