Kanada. Grizzly zaatakował kozicę. Niedźwiedź nie żyje

Świat
Kanada. Grizzly zaatakował kozicę. Niedźwiedź nie żyje
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Zgodnie z badaniem, niedźwiedź miał zginać śmiertelnie raniony przez kozicę górską

Zwłoki niedźwiedzia nieopodal szlaku odnalazł jeden z turystów w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Po sekcji zwłok okazało się, że grizzly zginął od ran zadanych mu przez górską kozicę. Jeden najgroźniejszych niedźwiedzi przegrał pojedynek ze swoją potencjalną ofiarą.

Szczątki niedźwiedzia grizzly ważącego 70 kg odkrył jeden z turystów w Parku Narodowym Yoho. Zabrane przez służby parku zwłoki poddano sekcji, która dała niespodziewane wyniki.

Odwrócone role 

Zgodnie z nimi, niedźwiedź miał zginąć śmiertelnie raniony przez kozicę górską. Ostre rogi zwierzęcia miały przebić szyję i pachwiny. Niedźwiedź zginął prawdopodobnie próbując upolować kozicę.

 

- Kiedy niedźwiedzie grizzly atakują, mają tendencję do skupiania się na głowie i karku ofiary. Grizzly zwykle atakuje "od góry", rzucając się na ofiarę - tłumaczył ekolog David Laskin, współpracujący z parkiem. 

 

ZOBACZ: USA. Niedźwiedź w sklepie. Chodził między półkami

 

Dodał też, że kozice "bronią się, atakując swoimi ostrymi rogami". 

 

Kozice stanowią jedną z naturalnych ofiar niedźwiedzi grizzly. - Polowanie na kozice jest stosunkowo powszechne wśród grizzly. Ta sytuacja to jednak pierwszy taki przypadek, z którym się spotkaliśmy - mówił Laskin.

laf/zdr / The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie