Holandia. Opiekunka molestowała seksualnie co najmniej siedem dziewczynek

Świat
Holandia. Opiekunka molestowała seksualnie co najmniej siedem dziewczynek
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
molestowała co najmniej siedmioro dzieci

Aresztowano 52-letnią kobietę, która molestowała seksualnie dzieci w wieku od jednego do sześciu lat. Opiekunce udowodniono czyny lubieżne w stosunku do co najmniej siedmiu dzieci.

Mieszkanka jednej z miejscowości w prowincji Limburgia na południu kraju została zatrzymana przez policję w czerwcu br. Sprawa wyszła na jaw dzięki nagraniom z monitoringu, na których widać, jak kobieta seksualnie napastowała jedną z dziewczynek. Rodzice dziecka natychmiast powiadomili policję.

 

W domu 52-latki znaleziono nagrania, dowodzące, że ofiar było więcej. Z informacji prokuratury wynika, że miała się ona dopuścić czynów lubieżnych w stosunku do co najmniej siedmiu dziewczynek w wieku od jednego do sześciu lat.

 

ZOBACZ: Mobbing i molestowanie? Rusza proces b. dyrektora Teatru Bagatela

 

Jak poinformował portal RTL Nieuws, razem z nią aresztowano 58-letniego mężczyznę, któremu również postawiono zarzut pedofilii.

 

Rodzice byli zszokowani informacją o zatrzymaniu opiekunki – powiedziała portalowi rzeczniczka prokuratury Janine Kramer. Jej zdaniem wynika to m.in. z faktu, że liczyli oni na to, że ich dzieci zostały powierzone godnej zaufania opiekunce.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie