Łódzkie. Nie żyje pieszy potrącony na drodze w Wólce Krzykowskiej

Polska
Łódzkie. Nie żyje pieszy potrącony na drodze w Wólce Krzykowskiej
OSP Ujazd
Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych

Nie żyje 60-letni pieszy, który został potrącony przez samochód osobowy na drodze w Wólce Krzykowskiej (Łódzkie). Do wypadku doszło w sobotę wieczorem podczas deszczu, a - jak zauważyli obecni na miejscu zdarzenia policjanci - pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Jak przekazał w niedzielę Radosław Gwis z KWP w Łodzi, do wypadku doszło w sobotę o godzinie 20 na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Krzykowska w gminie Ujazd.

 

ZOBACZ: Susz. Znalazł martwego brata. Mógł paść ofiarą morderstwa

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierujący samochodem bmw na nieoświetlonym odcinku drogi i podczas deszczu potrącił idącego jezdnią 60-latka. Pieszy zginął na miejscu. Kierujący był trzeźwy.

 

 

Policjanci zwrócili uwagę na to, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

 

- Zbliża się sezon jesienny. Wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas aby odpowiednio zareagować - podkreślił Gwis.

 

 

aml/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie