USA: rekin zaatakował nastolatka na Florydzie. Jest nagranie

Świat
USA: rekin zaatakował nastolatka na Florydzie. Jest nagranie
Pixabay; Instagram/@samscriber_
Fotograf udokumentował atak rekina

16-letni surfer Doyle Nielson został zaatakowany przez rekina przy jednej z plaż na Florydzie. Sytuacja trwała zaledwie kilka sekund, ale mogła skończyć się tragicznie. Nagranie całego zdarzenia pojawiło się w mediach społecznościowych.

- Poczułem, jakby ktoś uderzył mnie z całej siły rozpędzoną deską. Nagle ktoś krzyknął: "tam jest rekin, uciekaj". Dopiero wtedy zorientowałem się, co się stało - tak całą sytuację opisywał lokalnym mediom zaatakowany 16-latek. Doyle Nielson był w New Smyrna Beach na wakacjach.

 

ZOBACZ: Australia: Atak rekina. Mężczyzna zginął na miejscu

 

Na nagraniach, które wykonał fotograf Sam Scribner, widać jak dwa rekiny pływają kilka metrów od osób przebywających w wodzie. Na następnym ujęciu jedno ze zwierząt nagle wynurza się i atakuje 16-latka. Chłopak traci równowagę i spada z deski, ale ostatecznie udaje mu się przepędzić drapieżnika i samodzielnie dopłynąć do brzegu.

 

Rekin ugryzł Nielsona w ramię, ale nastolatek nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sam Scribner (@samscribner_)

 

"Niebezpieczna mieszanka"

Stacja ABC 7 zauważa, że New Smyrna Beach, gdzie doszło do ataku, jest uznawana za nieoficjalną światową stolicę ataków rekinów. Dochodzi tam do nich 10 razy częściej niż w innych regionach świata. Najczęściej są  na szczęście niegroźnych. Hrabstwo Volusia, gdzie znajduje się miasto, odnotowuje średnio dziewięć ataków rocznie.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Rekin w pobliżu plaży w Walencji. Turyści uciekają

 

- Fale spowodowane działaniem huraganu Larry tworzą niebezpieczną mieszankę surferów i rekinów. Praktycznie nie ma możliwości, by sytuacja nie skończyła się ugryzieniem - powiedział George Burgess, ekspert ds. badań rekinów na Uniwersytecie Floryda.

 

Doyle Nielson zapewnia, że nie zamierza rezygnować z surfowania.

 

- Wiem, że cała sytuacja zmieni mój sposób myślenia. Od teraz będę ostrożniejszy po wejściu do wody - zapewnia.

bas/grz/ABC News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie