Pochmurno i deszczowo. Pogoda na piątek

Polska
Pochmurno i deszczowo. Pogoda na piątek
Pixabay/Pexels
W piątek w całym kraju spodziewamy się opadów deszczu, które na południowym wschodzie będą obfite i ciągłe

Typowo jesienna aura zapowiada się w piątek. Będzie pochmurno, deszczowo, wietrznie i chłodno. W części kraju opady mogą powodować podtopienia. Termometry nie przekroczą 19 stopni, ale będą miejsca, gdzie wskażą najwyżej 12 stopni. Biomet pozostanie niekorzystny. IMGW objął alertami pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem osiem województw.

W piątek w całym kraju spodziewamy się opadów deszczu, które na południowym wschodzie będą obfite i ciągłe. Spadnie do 30-40 mm deszczu, możliwe są zalania dróg i zabudowań. Dominować będzie całkowite zachmurzenie, jedynie miejscami na zachodzie i południu mogą się pojawiać niewielkie przejaśnienia.
 
 
Temperatura maksymalna od 12 stopni na Suwalszczyźnie do 19 stopni na Pomorzu Gdańskim. Wiatr z kierunku zachodniego będzie wiać umiarkowanie i silnie, chwilami w porywach do 40-50 km/h.
 
TwojaPogoda.pl
 
 
Ciśnienie będzie optymalne i stabilne. Barometry pokażą w samo południe od 1009 hPa na Lubelszczyźnie do 1013 hPa na Dolnym Śląsku. Biomet będzie niekorzystny dla naszego samopoczucia. Możemy odczuwać ból głowy, znużenie i rozkojarzenie.

Alerty pierwszego stopnia

W ośmiu województwach w piątek będzie intensywnie padać deszcz - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najsilniejsze opady wystąpią w woj. podkarpackim, gdzie obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia.

 

Alertami pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem IMGW objął województwa: pomorskie, lubelskie, małopolskie oraz część podkarpackiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Według prognoz spadnie tam od 30 do 45 mm.

W południowej części woj. podkarpackiego ostrzeżenia mają wyższy, drugi stopień.

 

Tam może spaść do 60 l deszczu na 1 mkw.

 
WIDEO: Szczegółowa prognoza pogody na najbliższe godziny i dni

aml/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie