Grzegorz Schetyna nie będzie startował na szefa PO na Dolnym Śląsku. "Chcę wrócić do polityki"

Polska
Grzegorz Schetyna nie będzie startował na szefa PO na Dolnym Śląsku. "Chcę wrócić do polityki"
Polsat News

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że nie będzie startował w wyborach szefa dolnośląskiej PO i chciałby, aby wybrany na tę funkcję został prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. B. lider PO oświadczył, że chce wrócić do polityki i jest do dyspozycji przy budowaniu relacji z partnerami politycznymi PO.

- Chciałbym, żeby Platforma Obywatelska wybrała prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja na przewodniczącego PO w regionie. Ja nie będę startował, ponieważ chcę zająć się polityką, chcę wrócić do polityki - powiedział w piątek b. lider PO zapytany w Radiu Zet, czy będzie startował na szefa dolnośląskiej PO.

 

ZOBACZ: Grzegorz Schetyna w "Gościu Wydarzeń": stan wyjątkowy to element czystej polityki

 

Na uwagę, że jeśli nie będzie szefem regionu nie będzie też w zarządzie partii, Schetyna odparł: "Zobaczymy. Nie muszę być w zarządzie partii, żeby mieć wpływ na politykę".

 

W czerwcu Schetyna został p.o. szefa regionu dolnośląskiego Platformy i tym samym wrócił do Zarządu Krajowego PO. Poprzedni przewodniczący regionu dolnośląskiego PO, europoseł Jarosław Duda złożył rezygnację ze swej funkcji; Schetyna był jego zastępcą.

"Przechodzimy do politycznej ofensywy"

B. lider PO zapytany został też, kiedy przedstawiony zostanie program Platformy Obywatelskiej. Odpowiedział, że w sobotę, na Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej, kierujący partią Donald Tusk "przedstawi scenariusz dochodzenia do konstrukcji, do spojrzenia programowego i organizacyjnego Platformy Obywatelskiej i całej opozycji".

 

ZOBACZ: Grzegorz Schetyna został p.o. szefa struktur PO na Dolnym Śląsku

 

- Od tego czasu będziemy mogli mówić, że przejmujemy polityczną inicjatywę, przechodzimy do politycznej ofensywy, przedstawiamy zasady programowe, które będą przyjęte przez inne ugrupowania opozycyjne - powiedział.

 

Dodał, że jeżeli chce się budować wspólnotę programową, wspólnotę celu, "to trzeba rozmawiać i budować relacje bezpośrednio z tymi, którzy muszą być naszymi partnerami". - I to będziemy robić. Ja jestem do dyspozycji. Mam doświadczenie w budowaniu koalicji czy Obywatelskiej, czy Europejskiej, czy Porozumienia Senackiego - zaznaczył Schetyna.

Konwencja PO w Płońsku

W sobotę w Płońsku (woj. mazowieckie) zbierze się Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej. Głos zabierze Donald Tusk, który odnieść ma się do obecnej sytuacji politycznej w kraju.

 

Wystąpią także inni liderzy PO, a także osoby dotąd nie kojarzone z życiem politycznym.

 

Konwencja dokonać ma też zmian w statucie PO - które w czwartek zarekomendował zarząd partii - wprowadzając parytety kobiet i mężczyzn we władzach wszystkich szczebli i zwiększając liczbę wiceprzewodniczących z 4 do 10.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie